Nem tudja a kormány, hogy mit akar?
A Corvinustól az abortuszig
Számos kérdésben nem volt egyértelmű a kormány véleménye. Összegyűjtöttünk néhányat.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
A Fidesz-KDNP kormányra kerülése óta többször eljátszotta, hogy egy-egy ötletét kiszivárogtatta a sajtónak, majd a dühödt reakciók után eltüntette a süllyesztőben. Íme, néhány füstbe ment terv.
Corvinus
A legnagyobb káosz az oktatás területén alakult ki. Előző héten még az a hír járta, hogy megszüntetik a Corvinust, aztán kiderült, hogy mégse.
A koncepciót valaki kiszivárogtatta, a dokumentumból pedig azt lehetett kiolvasni, hogy a Corvinusnak vége. A rendkívül éles reakciók után viszont jött Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár, aki közölte: mindenki félreértett mindent, a Corvinust nem zárja be a kormány.
A költségtérítéses képzések megszüntetése
Nemcsak a Corvinusra vonatkozó tervekkel adódtak problémák, a költségtérítéses képzéseknél is volt egy kis zűrzavar. A Széll Kálmán-tervbe bekerült, hogy megszüntetnék a költségtérítéses képzéseket, amit aztán napokig senki sem cáfolt.
Végül jött a magyarázat, miszerint a tervbe ezt a részt "véletlenül kopizták bele", a képzések maradnak, ugyanakkor Kósa Lajos ügyvezető alelnök közölte azt is: ha a képzések megszüntetésére nem is, de arra lehet számítani, hogy a jövőben az állami egyetemeken beszedett tandíjak a képzések valós költségét fejezzék ki.
Ez annyit jelent, hogy a tandíjakba beleszámolnák az állam által fenntartott egyetemi infrastruktúra költségét is. Erről bővebben itt olvashatsz.
Abortusz
Teljes volt a zűrzavar az abortuszok körül is. A KDNP kívánságára bekerült az új alkotmányba a magzati élet védelme, ami miatt rögtön felmerült a kérdés: emiatt szigorítani fogják az abortusztörvényt?
Ez hetekig kétséges volt, végül Orbán Viktor kijelentette: az, hogy az új alkotmány a fogantatástól kezdve védi a magzatot, nem jár az abortusztörvény szigorításával.
Azaz nem szigorítják az abortuszt, ehelyett más stratégiát választottak, és a művi terhességmegszakítások csökkentése érdekében sokkoló plakátokat vetnek be. Erről bővebben itt olvashatsz.
Vármegyék
Szintén az új alkotmány kapcsán merült fel, hogy a megyéket átneveznék vármegyékké. A terv össznépi viccé vált, hatalmas ellenállásba ütközött. Hetekig nem lehetett tudni, hogy elvetik-e az ötletet, vagy sem, végül a kormány úgy döntött, mégsem kerül be az alkotmányba ez a passzus.
Nyugdíj
A legújabb terv, ami füstbe mehet, a nyugdíjazással kapcsolatos. A Magyar Nemzet birtokába került dokumentum szerint azok, akik két gyereket felneveltek és szakmához juttattak, korábban mehetnének nyugdíjba, mint akik nem. A kormány ezt nem cáfolta, de nem is erősítette meg, mint mondták, ez egyelőre csak egy terv, ötletelés zajlik.