Milák Kristóf olimpiai bajnok lett - Aranyérmet szerzett 100 méter pillangón a párizsi olimpián

Milák Kristóf aranyérmet szerzett 100 méter pillangón a párizsi olimpián.

Milák Kristóf aranyérmet szerzett
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A magyar úszósport két olimpiai bajnoka egy előfutamban versenyzett a párizsi olimpián. Végül Kós Hubert és Milák Kristóf is bejutott a középdöntőbe 100 méter pillangón.

Kós Hubert csütörtökön aranyérmet szerzett, Milák Kristóf pedig 200 méteres pillangóúszásban olimpiai ezüstérmes lett. Milák a mai fináléban aranyérmet szerzett, olimpiai bajnok lett.

Milák Kristóf aranyérmet nyert az olimpián

A magyar versenyző nagyon határozottan úszott, végig hajrázott, végül pedig megszerezte az első helyet, így olimpiai bajnok lett, és aranyérmet szerzett 100 méter pillangón. A 24 éves világklasszisa 49.90 másodperces idővel diadalmaskodott, megszerezve ezzel önmaga második, a magyar úszósport 31. ötkarikás bajnoki címét.

Milák egyébként három évvel ezelőtt Tokióban 200 méter pillangón nyert, 100 méteren Európa-csúccsal volt második, míg a francia fővárosban a hosszabb távon szerzett ezüstérmet.

A magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, szerdán a férfi kardcsapat Milákkal egy napon lett második, múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter, ma pedig a sportlövő Major Veronika végzett a harmadik helyen női sportpisztolyban.

Nőverő férfi, genetikai hulladék, Taigetoszra való: elfogadhatatlan a gyűlöletbeszéd egy interszex sportolóval szemben

Hámori Luca algériai ellenfele, Imane Khelif indulása számos kérdést vet fel a versenysportban, de a gyűlöletbeszédet ez sem legitimizálja.