Megszavazták a melegházasságot a franciák és az angolok

Még nem végleges

Mindkét országban többségben voltak az igenek, de még vitáznak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az elmúlt néhány napban tárgyaltak a melegházasság engedélyezéséről Franciaországban és Nagy-Britanniában is.

Az indítványt mindkét országban megszavazta a többség, ám a helyzet mégsem ennyire egyszerű.

Franciaország

A Házasodhasson mindenki! című kormánypárti törvényjavaslat legfőbb, egyes számú paragrafusát, amely kimondja, hogy a házasság két különböző vagy azonos nemű ember között létrejövő egység, a francia nemzetgyűlés képviselői 249 igen szavazattal 97 nem ellenében hagyták jóvá. A jobboldali ellenzék 5300 módosító indítványt nyújtott be.

A kormánypárt február 12-re tervezi az ünnepélyes szavazást a halálbüntetés 1981-es eltörlése óta legjelentősebb társadalmi reformról. A cikkely Francois Hollande államfő egyik legfőbb választási ígérete volt. A jobboldali és centrista ellenzékből két képviselő igennel, a többiek nemmel szavaztak. 

Philippe Gosselin, a Népi Mozgalom Uniójának - UMP - szónoka szerint a kormány olyan társadalom mellett kötelezte el magát, amely a jobboldal számára nemkívánatos.

A legfőbb cikkely elfogadása ellenére a melegházasságot ellenzők által szervezett megmozdulások folytatódnak, szombaton mintegy 90 tüntetést rendeztek országszerte. A nemzetgyűlésben a kormánypártok eddig minden ellenzéki módosító indítványt elutasítottak.

Miután az ellenzék parlamenti obstrukcióval próbálja meg hátráltatni a törvény elfogadását, a kormánypárti módosításokat az utolsó pillanatban visszavonták, a baloldali képviselők nem szólnak hozzá a vitához, amelyet a miniszter egyedül folytat éjjel-nappal az ellenzékkel.

Íme, a változások, amelyek minden nőt érinthetnek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nagy-Britannia

Nagy többséggel támogatta a brit parlament alsóháza az azonos nemű párok házasságának engedélyezését célzó törvénymódosítási javaslatot. A kormányzó Konzervatív Párt képviselőinek többsége azonban elvetette saját kormányának indítványát, vagy legalábbis tartózkodott.

A módosítási javaslatot 400-175 arányban hagyta jóvá az alsóház. Alig két nappal a voksolás előtt a Konzervatív Párt erőteljes hangvételű petíciót nyújtott át a Downing Street-i miniszterelnöki hivatalban, követelve, hogy a végszavazást a kormány halassza el a 2015-ben esedékes következő választások utánig.

David Cameron miniszterelnök kijelentette, helyénvalónak tartja, hogy azonos nemű párok is összeházasodhassanak. Az anglikán unió már tavaly nyáron bejelentette, hogy nem tudja támogatni a törvénymódosítást.

Westminster érseke, Vincent Nichols karácsonyi miséjén kijelentette, hogy a módosítás demokratikus szempontból törvényalkotási romhalmaz.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A módosító javaslat a felső kamara, a Lordok Háza elé kerül, majd onnan vissza az alsóházba, ahol ismét szavaznak a főrendi ház esetleges változtatási döntéseiről. Végső jóváhagyás esetén a törvény 2015-ben lép életbe. 

Ezt is szeretjük