Ilyen varázslatos a világunk mikroszkóp alatt: magyar fotós képein ámul az internet

Horváth Csaba nem csinál mást, csak új nézőpontból mutatja meg a hétköznapi tárgyakat, de munkája pont ettől olyan különleges.

Makrofotózás mindennapi tárgyak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Néha talán bele sem gondolunk, mennyire érdekesnek tűnhetnek más nézőpontból még a jól ismert, mindennapi tárgyaink is. A magyar fotós, Horváth Csaba eljátszott a gondolattal, és úgy mutatja meg a körülöttünk lévő világot, ahogy azt korábban még nem láthattuk.

Ahogy már korábban is bemutattuk, a fotós 2004-ben kezdett hobbiszinten foglalkozni a fényképészettel, kezdetben főleg természetképeket és panorámafotókat készített. 2012-ben próbálta először a makrofotózást, azóta pedig teljesen beleszeretett a műfajba.

Mindennapi tárgyak, ahogy még nem láttuk őket

A makrofotózás egy külön technikája a képalkotásnak, amihez lehet professzionális felszerelést venni, ám a magyar művész egy egyszerűbb módját választotta a lenyűgöző hatás elérésének: a kettős arányú objektívet megfordítva is elkészíthetők a képek. Csaba leginkább a természetben szereti megörökíteni nagyon közelről a világot, ám a hidegebb hónapokban korlátozottabbak voltak a lehetőségei - így a mindennapi környezetét kezdte fotózni ezzel a módszerrel.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

(Képek forrása: Horváth Csaba / Kilátás-Panoráma Galéria - a készítő engedélyével.)

Ezt is szeretjük