Kern András, Bodrogi Gyula, Pogány Judit és más színészlegendák a magyar krimiben – Így sikerült a Ma este gyilkolunk

Ilyen lett a régóta várt magyar krimi-vígjáték!

Ma este gyilkolunk kritika
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A héten megérkezik a mozikba a Ma este gyilkolunk című magyar krimi-vígjáték, amelyben legendás magyar színészek játsszák a főszerepeket. 

Ma este gyilkolunk kritika

Cozy mystery. A Ma este gyilkolunk című film nézése közben ez a műfaji megjelölés ugrott be többször is. A manapság reneszánszát élő irodalmi és filmes alműfaj olyan krimiket jelöl, amelyek nem csavaros és összetett rejtélyekkel, brutalitással, levágott testrészekkel és liternyi vérrel próbálják megragadni a közönséget, hanem elsősorban szerethető, ismerős karakterekkel, idilli helyszínekkel és humorral. A hangsúly itt nem a krimiszál kidolgozottságán és komplexitásán van, hanem a hangulaton és a közösségen. A cozy mysteryk olyanok, mint egy kellemes, puha takaró egy esős, őszi délutánon, amibe az ember beleburkolhatja magát, miközben valami forró italt szorongat a kezében. 

A Ma este gyilkolunk című magyar krimi-vígjátékra teljesen illik ez a jellemzés. A történet szerint a Kern András által játszott Tolnai Tivadar egy visszavonult, idősödő, kissé arrogáns színészóriás, aki kénytelen beköltözni egy jobb napokat látott vidéki villába, ami öregek otthonaként üzemel fénykorukon túl lévő, idős színészek számára. Az otthon egyik lakója azonban hamarosan meghal. Ez persze egy öregek otthonában nem egyedi eset, ám Tolnai Tivadar, akinek egy Sherlock Holmes-szerű történelmi detektív volt a leghíresebb sorozatszerepe, úgy véli, hogy igazából gyilkosság történt. A férfi nyomozni kezd egy fiatal ápolónő (Hermányi Mariann) segítségével, és hamarosan kiderül, hogy a Pirandello Színészotthonban semmi sem az, aminek látszik. 

Kern András és Hermányi Mariann
Kern András és Hermányi Mariann
Fotó: Filmpositive

A film egyik legnagyobb erénye kétségkívül a színészgárda. Ennyi élő legendát egy helyen nem sok magyar produkcióban lehet látni. Kern Andráson kívül a stábot erősíti még Bodrogi Gyula, Jordán Tamás, Bánsági Ildikó, Pogány Judit, Koltai Róbert, Takács Katalin és Bálint András is. A tapasztalt veteránok lubickolnak a szerepeikben, láthatóan jól érezték magukat a forgatáson, és a kémia is nagyon jól működött köztük.

Ez persze nem is csoda, hiszen a szereplők a való életben is barátok. A Femina tavaly kilátogatott a forgatási helyszínre, ahol a főszereplő Kern András így fogalmazott ezzel kapcsolatban:

 Bálint András régi barát, Jordán Tamás, Koltai Robi, Takács Kati, Hámori Ildikó is, az egyiket tízéves korom óta ismerem, a másikat 17, a harmadikat 23, a negyediket 18 esztendős korom óta.  

A hangulat, a forgatási helyszínként szolgáló ráckeresztúri Brauch-kastély több száz éves, festői épülete, a békés környezet és a narráció hamar berántják az erre fogékony nézőt, de erre szükség is van, mert a krimiszál kicsit túlságosan is elnagyolt. A rejtély megoldásához még tapasztalt krimifogyasztónak sem kell lenni, a fordulatok már kilométerekről látszanak, és a történet végi csavar sem üt túl nagyot. Ez persze nem feltétlenül baj, az alkotók hangsúlya ugyanis láthatóan nem ezen volt. 

A film humora is rendben van. Bár térdcsapkodós röhögésekre nem kell készülni, van néhány elég vicces és bájos jelenet. A film közepén felcsendülő mulatós sláger pedig garantáltan dallamtapadást fog okozni néhány nézőnél.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Fazakas Péter rendező, és a plakáton Monori Abigél álnéven szereplő Köbli Norbert forgatókönyvíró, akik A vizsga című film folytatásán, a remekül sikerült A játszma című filmen is együtt dolgoztak, tisztességes és profi iparosmunkát végeztek, nem pazarolták el a filmben szereplő legendás színészek tehetségét kínos jelenetekkel és párbeszédekkel, és egy szórakoztató, ártalmatlan és szerethető vígjátékot készítettek, ami mindenképp megéri a mozijegy árát.

Az alkotókkal és szereplőkkel készült tavalyi Femina-interjút ide kattintva olvashatod el.

Felismered Poirot otthonát? - 8 filmes épület és szobabelső, amik hangulata örökre velünk maradt

Vannak filmes világok, ahova szívesen beköltöznél, de felismered vajon a leghíresebbeket?

Elolvasom

Borítókép: Filmpositive

Ezt is szeretjük