5 szempont, amiből kiderül, hogy valóban okos-e a telefonod
Eláruljuk, mi alapján tesztelheted a megbízhatóságot. (x)
Az okostelefon gyakorlatilag állandó társává vált a legtöbb nő életének. De hogy mennyire nem mindegy, hogy milyen is ez a telefon, azt én akkor éreztem meg, mikor az LG új G3-as modelljét kipróbáltam. Ez a telefon ugyanis hihetetlen gyors, emellett gyönyörű fotókat készít, amilyeneket telefonnal, de talán még a kis kompakt fényképezőgépemmel sem készítettem eddig.
Ráadásul azon sem kell folyamatosan aggódnom, hogy a következő telefonbeszélgetésnél lemerül, és ott állok tehetetlenül a város közepén.
Kitartó társ
Az okostelefonok minden előnyük mellett a legtöbb esetben rendelkeznek azzal a bosszantó tulajdonsággal is, hogy minden éjszakára töltőre kell tenni őket, de egy aktívabb telefonhasználat esetén akár még napközben is. Az új LG azonban még a zsúfolt munkanapokon is nehézségek nélkül bírja két teljes napon át!
Szelfiben verhetetlen
Azt gondolom, nem vagyok egyedül azzal, hogy imádom magamat fényképezni, mert ilyenkor biztos lehetek abban, hogy előnyös kép készül rólam. Ezért egy telefonnál az egyik döntő tényező, hogy milyen minőségű szelfiket tudok vele készíteni.
Az LG G3-nál pedig akár egy egyszerű kézmozdulattal is elindíthatom a szelfifotózást: az exponáláshoz elég ökölbe szorított kézzel jeleznem a telefonnak, hogy készen állok, és a G3 a mozdulatot felismerve megkezdi az automatikus három másodperces visszaszámlálást a kép készítéséhez.
De ha a barátaimat, családomat fotózom, akkor is örülök, hogy egy ilyen telefon van a kezemben. A kamera lézeres autofókuszával ugyanis lenyűgözően éles képeket készíthetek, sokkal gyorsabban, mint a hagyományos mobiltelefonok kameráival.
A fókuszálás szupergyors, és akár rossz fényviszonyok között is pengeéles képek készülnek, így a családom általában már egyből engem kér meg, ha fotózásról van szó, mert szerintük remekül fotózom - egyelőre nem volt kedvem elárulni nekik, hogy a tudomány a telefonomban rejlik.
Káprázatos színek, tűéles oldalak
Az LG G3 kapta a legelső QHD felbontású kijelzőt, ami azt jelenti, hogy a full HD felbontás csaknem kétszeresét képes megjeleníteni, így az eddigi legélesebb képélményt nyújtva a telefonok között. Vagyis az elkészült fotókat és a kedvenc blogjaimat a lehető legpompásabb képi élményként élvezhetem.
A készülék keskeny kerete miatt pedig extra széles a kijelző, ami segít még könnyebben elmerülni a QHD részletgazdag felbontásban és a digitális tartalomban.
A cikkek olvasása is sokkal kényelmesebb ezen a telefonon, mivel az intelligens kijelző - azaz a Smart Screen - érzékeli, ha olvasok valamit, és amíg a szememet rajta tartom a kijelzőn, addig nem kapcsol ki a képernyő. Ez hosszabb cikkek olvasásakor kimondottan hasznos, hiszen nem kell folyton azzal foglalkoznom, hogy a kijelzőt ébren tartsam.
Biztonságban tudhatom az adataimat
Az LG G3-mal a bizalmas adataimat is könnyedén megvédhetem egy sor intelligens biztonsági funkcióval - a Smart Securityval.
A készülékbe való belépés után a személyes fájlokat a Content Lock funkció védi, úgy, hogy amikor a számítógéphez csatlakoztatom a készüléket, vagy valamilyen okból kiadom a kezemből a telefont, az megakadályozza a fájlok előnézetét, így az adataim mindig biztonságban maradnak.
És bár őrzöm a telefonom, mint a szemem fényét, ha esetleg mégis ellopnák, akkor a Kill Switch funkcióval távolról is letilthatom a telefont és a rajta lévő tartalmakat egyszerűen letörölhetem, így a személyes fotóim, kontaktjaim nem kerülhetnek illetéktelen kezekbe.
Praktikus kiegészítő: okostelefontok
Az LG G3 védelmére a QuickCircle tok szolgál, amely felnyitás nélkül is hozzáférést enged számos funkcióhoz. A kerek ablakocska elegáns, lágy, szórt fénnyel megjeleníti a betekintő ablakon azt a hat alkalmazást, amelyeket a leggyakrabban használok, hogy könnyen és gyorsan hozzájuk férhessek.
A telefon hátulján elhelyezett gyorsgombok segítségével pedig egyszerűen halkabbra vagy hangosabbra tudom venni a telefont beszélgetés közben. Ennek a praktikus elhelyezésnek köszönhetően a viszonylag nagyméretű telefont így nem ejtem ki a kezemből, amikor például nem hallom, hogy a tesóm mit suttog épp az alvó kisbaba mellett, és hangosabbra kell, hogy vegyem őt.