A 3 legfinomabb fehérbor

Forralt borhoz is kiváló!

Aki a fehérbort szereti, rossz ember nem lehet. Aki viszont szereti, de nem tudja, mit válasszon, annak most segítünk. Következzen a 3 legjobb!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A vörösborokat nemcsak az ízükért érdemes szeretni, hanem a hatásukért is. Amellett, hogy megalapozzák egy este hangulatát, az emberi szervezetre is jótékony hatással vannak.

Bár a fehérborok egészségre gyakorolt hatása kevésbé jelentős, fogyasztani ezeket is érdemes.

Nem mindegy azonban, hogy melyik pincészet melyik borát választod, hiszen a kínálat hatalmas, elveszni benne pedig nagyon könnyű. Ezt megelőzendő, összegyűjtöttük a számunkra legkedvesebbeket!

Kézműves, vitális borok: Fekete Béla Pincészete

Túl a nyolcvanon is lehet hatalmas vitalitású borokat készíteni: Fekete Béla minden egyes palackjával ezt bizonyítja. A somlóvásárhelyi borász kézműves borai mindig minerálisak, töményen somlóiak. Aligha találni még egy pincét, amelyben a botrytiszes jelleg hozzá tud adni a borok terroir jellegéhez, és nem elvesz abból.
A borász majdnem minden, a Somlón engedélyezett fajtából készített már emlékezetes tételt, ikonborokká azonban mindenekelőtt hárslevelűi váltak.

Amit érdemes megkóstolni:

  • Somlói Chardonnay - 2005
  • Somlói Rizling - 2005
  • Somlói Furmint - 2004
  • Somlói Hárslevelű - 2004
Kedvencünk: a Somlói Juhfark 2006 illatában a birsalmát idézi, de a tokaji ízvilág jegyei is felfedezhetőek benne. Esetében ne számíts könnyű borra: hosszú lecsengésű bor igazán fűszeres, karakteres érzettel.

Könnyen érthető, könnyű borok: Szent Ilona Borház

A Somló keleti, nyugati és déli oldalán összesen 15 hektárnyi területtel rendelkező Szent Ilona Borház gyakorlatilag a második számú Kreinbacher Birtok. Egyelőre ugyanott dolgozzák fel a két pincészet borait, és elérhetőségeik is azonosak, de ez csak ideiglenes állapot. A Szent Ilona Borház idővel új otthont kap, és területei is jelentősen növekedni fognak majd.
Előreláthatóan ez a birtok adja majd a nagyobb mennyiségben, könnyebben érthető és könnyebben elérhető borokat.

Amit érdemes megkóstolni:

  • Barát-szikla Cuvée - 2006
  • Taposó-Kút Cuvée - 2006
  • Tradíció Cuvée - 2006
Kedvencünk: a Taposó-Kút Cuvée 2005 csillogóan aranysárga színe azonnal elvarázsolja az embert. Ám ha ez nem lenne elég, már az első találkozásnál elcsábít némiképp édeskés, ugyanakkor fás illatával. Ízében kellemesen savas, száraz, a szó legpozitívabb értelmében értendően egyszerű bor.

Egy tokaji kedvenc: Árvay és Társa

Árvay János, aki korábban a Disznókő borászaként dolgozott, 1999-ben Sauska Krisztiánnal összefogva alapította meg a birtokot. Az Árvay és Társa Pincészet ültetvényei hét hegyaljai település határában fekszenek, összesen 130 hektárnyi területen.
Birtokközpontja mind technológiai, mind reprezentációs szempontból minden igényt kielégít. Boraik stílusát általában illatban, ízben és struktúrában egyaránt határozott, direkt jegyek jellemzik.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció


Amit érdemes megkóstolni:
  • Tokaji Furmint, Istenhegy-dűlő - 2003
  • Vulcanus Cuvée - 2002
  • Édes Élet - 2003
  • Tokaji Aszú, hatputtonyos - 2000
  • Tokaji Aszú, hatputtonyos - 2001
Kedvencünk: a Zempléni Chardonnay 2006 íze olyannyira gazdag, hogy a puncstól a madártejen át egészen a körtéig, a narancsig és a barackig számtalan jegyet felfedezni benne. Fahordóban érlelt olajos, testes bor, amely kiváló társa lehet a grillezett halaknak és a borjúból készült ételeknek.
A cikk az Alexandra Kiadó gondozásában megjelent Étterem- és borkalauz 2008 alapján készült.

Az egyedülálló kalauz nemzetközi koordináta-
rendszerben helyezi el a hazai éttermeket, professzionális alapon értékeli és ellenőrzi a gasztronómiai teljesítményeket. Hiteles kalauzként olyan iránytű, amely a minőség irányába mutat. Lehetővé tesz egy egészséges versenyt, orientálja a látogatót, és egyben visszajelzés az éttermeknek is. A hiánypótló kötet a több mint 150 tesztelt étterem értékelésén kívül közel 1400 étterem, vendéglő és kastélyszálló címét és elérhetőségét, illetve a hazai borok és szőlőtermesztő birtokok minősítését tartalmazza térképekkel. Ezen kívül megtudható belőle, hogy melyik a 12 legjobb magyar étterem, hol található a legjobb hagyományos magyar konyha, hol a legjobb a szerviz, és melyek a legjobb hoteléttermek.

Kiadja az Alexandra Kiadó.
Ára 2999 forint.
A könyvet itt rendelheted meg.

OLVASD EL EZT IS!

  • kultúra
  • szórakozás

A 6 legjobb társasjáték

  • budapest
  • vásárlás

3 imádnivaló bolt

Ezt is szeretjük