Megrongálják a házad, és te fizeted a bírságot?
Mit tehetsz, ha csúnyán megrongálják a házad?
A Kossuth Rádióban a minap érdekes riport hangzott el a kamerák felszerelésének szabályaival kapcsolatban.
A józan gondolkodású ember mit lép, ha az otthona folyamatos rongálásnak van kitéve úgy, hogy ennek állandó költségei vannak, nem beszélve az elkövetők által okozott állandó félelemről?
Nincs más megoldás
A riportban szereplő házaspár egy kertvárosban él, ahol a házuk utcafrontja állandó jelleggel ki volt téve a rongálásnak. Betört ablakok, graffitivel lefestett falak, betörés, postaláda kifosztása, sőt, volt rá példa, hogy ürüléket dobtak a házba. Ezek az esetek még egy-egy alkalommal sem elfogadhatóak, hát még, ha rendszeresen előfordulnak.
Megoldás lehet, hogy hacsak az ember nem fogad egy magánnyomozót, akkor felszerel egy kamerát, ami az érintett területet veszi, hiszen a bíróságon mindenképpen bizonyítékra van szükség.
Ellentmondó engedélyek
Amíg az önkormányzat engedélyezte a családnak a kamera használatát, a bíróság vizsgálatot indított, és azonnal le kellett kapcsolni a készüléket. Ezek után a helyszínen szakértő vizsgálta az eszközt és annak beállításait, ami alapján kiderült, hogy hiába csak a kaput és annak környékét rögzíti, a képen látszik egy apró részlet az úttestből is. Miután a törvény úgy szól, hogy magánszemély nem helyezhet el kamerát közterületen, a bíróság döntése alapján még az érintetteknek kellett bírságot fizetniük. A bíróság ugyanakkor egyre rugalmasabb a hasonló felvételekkel szemben, a lényeg, hogy ne ezen legyen a hangsúly a bizonyítékok arányait tekintve.
Mire figyelj?
Nem meglepő módon az atrocitások megszűntek, miután a kamerát felszerelték. A szabály azonban kimondja, hogy meg kell büntetni azt az egyént, aki kamerával közterületet rögzít, hiszen ezzel személyiségi jogokat sért, tehát a látómező nem irányulhat közterületre, továbbá az sem mindegy, hogy mit kezd a felvétellel az illető.
A biztonságtechnikai szakértő felvilágosítása alapján a megfigyelő kamerákat be lehet állítani úgy, hogy a tiltott területek kitakarásra kerüljenek. Egy ilyen berendezés ára minimum 30-50 ezer forint, de persze a határ a csillagos ég, de lehet, hogy egy alkalommal érdemes befektetni, hiszen a későbbi kárrendezéssel járó költségek ezzel megtérülhetnek.
Tehát elsősorban, ha más megoldás nem maradt, csak a kamera felszerelése, akkor az önkormányzattól mindenképpen engedélyt kell kérni. Ez az első lépés, amit rögtön egy jól látható helyen elhelyezett Kamerával megfigyelt terület-tábla elhelyezése követ, amit úgy kell beállítani, hogy valóban csak az érintett területet vegye.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A térfigyelő kamerákról
Statisztikák szerint a bűnelkövetés aránya csökken a térfigyelő kamerák elhelyezésével, tehát a módszer általában beválik. Ugyanakkor a bűncselekmények azon területekre összpontosulnak, ahol nincsenek kamerák elhelyezve.
OLVASD EL EZT IS!
- börtön
- büntetés
5 év börtön egy fogyatékos bántalmazásáért
- tárgyalás
- bíróság