Túl sokan fogadtak örökbe kiskutyákat: szakértők tartanak a következményektől
Szakértők egy közelgő "kutyajóléti krízisre" figyelmeztetnek, miután a Covid-19 járvány hatására tömegesen vettek vagy fogadtak örökbe kutyákat az emberek.


- Opál nyaklánctól reméltek szőke hajfürtöket a középkori nők: 6 megdöbbentő szépségápolási szokás a múltból »
- Ez a nő nem eltünteti, hanem színes sminkkel hangsúlyozza a szem alatti karikákat: szerinte ez a legújabb trend »
- Madonna lánya szőrös hónaljjal és tűzvörös hajjal vágta szexi pózokba magát: a 24 éves Lourdes garancia az ütős reklámra »
- Kvíz: mennyire ismered Európa városait? Teszteld földrajzi tudásodat!
- A Dallas Pamelája a plasztikai beavatkozásai után: a 71 éves Victoria Principal friss fotókon
- Ő a 18 éves Gáspár Virág párja: bombázóvá fogyott Krisztián mellett
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- 10 kérdéses törikvíz az ötödikes tananyagból: tudod, mikor kötötték a vérszerződést?
A Pets4Home, Anglia egyik legnagyobb állatboltja által közölt adatok szerint a kölyökkutyák iránti kereslet 51 százalékkel nőtt, a Covid-járvány kezdete óta közel 470 ezer kutyát hirdettek a felületen - az egész állományt tekintve egy év alatt 131 százalékos növekedést jelent.
Az örökbefogadási ráta is megnőtt, az elmúlt évben az RSPCA állatvédő szervezet jelentése szerint közel hatezer kutyát fogadtak örökbe. Rory Cowman állatorvos aggasztónak tartja ezt a drasztikusan növekvő tendenciát.
A következményekre is gondolni kell
- A legtöbb ember hangulatvásárlásból szerezte a kutyáját, jelentősen megnőtt a kockázata annak, hogy nagy százalékuk idővel utcán vagy menhelyen fogja végezni - nyilatkozta Rory Cowman a Ladbible oldalán. Ezzel jócskán megnőne a kóbor állatok száma.

- A vásárlók nagy része már évek óta halogatta a kutyavásárlást, de a pandémia hatására egyre többet voltak otthon, így legtöbben épp ideálisnak tartották ezt az időszakot a nevelésre - mondta az állatorvos. Érdemes kétszer is átgondolni a teendőket, mielőtt bárki gazdagítaná a családot egy kutyával.
Magyarországon is egyre többen fogadnak örökbe
- Amikor először, tavasszal bevezették a karantént, azt tapasztaltuk, hogy eléggé megugrott az örökbefogadási szándék - nyilatkozta a szabadeurópa oldalán Kállay Rita, a Rex Kutyaotthon Alapítvány vezetője. - Az emberek beszorultak a négy fal közé, többet voltak otthon, mindenki átállt home office-ra, és úgy gondolták, több idejük van arra, hogy egy állatot befogadjanak, és összecsiszolódjanak.
A megnövekedett érdeklődés hatására a Rex Kutyaotthon Alapítvány megváltoztatta az örökbefogadás rutinját, így kiszűrve a nem elég elhivatott leendő gazdikat. - Természetesen előzőleg is többkörös volt az örökbefogadás, de ez az időszak rávilágított arra, hogy még felelősségteljesebbé kell tenni a menetét - mondta Kállay Rita.
Így próbálják megelőzni, hogy a későbbiekben az állatok visszakerüljenek hozzájuk. Felhívták a figyelmet arra, hogy aki szeretne örökbe fogadni, vagy vásárláson töri a fejét, gondoljon bele, hogy akkor is gondoskodni kell róluk, ha kórházba vagy karanténba kerül. Nem beszélve arról, amikor véget ér a járványidőszak, és megnyitnak a munkahelyek - biztos, hogy marad elég idő a kutyusra is?
Ilyen az élet egy nagyon kíváncsi kutyával
Bár az nem újdonság, hogy a kutyák szeretnek leskelődni, mégis nagyon aranyosan teszik ezt, hiszen sokszor próbálnak bujkálva észrevétlenek maradni, míg máskor meg sem próbálják leplezni, hogy éppen kíváncsiskodnak.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)