Konkoly Zsófia olimpiai bajnok lett: aranyérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a paralimpián

Konkoly Zsófia megszerezte az első magyar aranyérmet a párizsi paralimpián.

Konkoly Zsófia aranyérmes lett
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Konkoly Zsófia lett az idei paralimpia első magyar aranyérmese. 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában lett győztes, így ő állhat fel elsőként a dobogó legfelső fokára a magyar küldöttségből.

A 22 éves magyar úszó lány a második legjobb idővel jutott be a döntőbe, ahol aztán legyőzte az ausztrál ellenfelét, a címvédő Lakeisha Pattersont, aki pedig elképesztően megnyomta a verseny elejét.

Konkoly Zsófia aztán a táv második felében fokozatosan felzárkózott, majd 4:39.78-es idővel megnyerte a futamot, leszorítva a dobogó második fokára Pattersont. Három évvel ezelőtt pont fordítva volt a helyzet, akkor az ausztrál versenyző mögött ő lett a második, most viszont kemény küzdelem után magyar aranyérem született.

A magyar úszónak ez az ötödik paralimpiai érme, ugyanis eddig már begyűjtött - ezzel együtt - két aranyat, két ezüstöt és egy bronzérmet is. A sportolóért még 100 méteres hátúszásban és 100 méteres pillangón, valamint 200 méter vegyesen izgulhatunk a továbbiakban.

Szívhez szóló üzenete van a magyar paralimpikonok dalának: először készült ilyen

Először készült idén dal a magyar paralimpikonoknak, megható üzenetet hordoz.