Hizlal a Facebook! 3 durva mellékhatás, amit eddig nem ismertél
Lehet, hogy észre sem veszed, de a közösségi oldalak befolyásolják a tulajdonságaidat.
- A magyar plus size modell nem csak fehérneműben mutatja meg alakját: Sirokai Diána imádja a merész ruhákat »
- Mintha Cindy Crawfordot látnánk a retró fotókon, de nem ő az: az ikonikus smink is rásegít a kísérteties hasonlóságra »
- Izgalmas és nőies a tavaszi divat legsikkesebb párosa: így viseld csinosan a szaténszoknyát kötött pulóverrel »

- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Orosz Barbara ilyen gyönyörű menyasszony volt: férjével először szerepelt címlapon
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
Központi helyet tölt be az internetezésben a közösségi média használata, és ez annyira természetessé vált, hogy gyakran észre sem veszed a mellékhatásokat.
Pedig az ilyen honlapok és alkalmazások - köztük a Facebook - olyan dolgokra is befolyással lehet az életedben, amire nem is gondolnál.
A közösség média hizlal
A legújabb kutatások szerint a közösségi médiának szerepe lehet az elhízásban, de még az étkezési zavarok kialakulásában is. A sok számítógépezés a testmozgás hiányát vonja maga után, amitől kigömbölyödhetsz, de az internet nem elsősorban ezért veszélyezteti az alakodat és az egészségedet.
Sokkal inkább felelős a hízásért a weboldalak, alkalmazások tartalma. Ha használod a Facebookot, Instagramot, vagy más olyan oldalt, ahol fotókat is megoszthatsz, biztosan sok ételfotóval találkoztál már.
A gusztusos fogásokról készült fényképek olyankor is meghozzák az étvágyadat, amikor a szervezetednek egyébként nem lenne szüksége táplálékra. Ez egy idő után túlevéshez vezet, ami a mozgásszegény életmód mellett hamar súlygyarapodást okozhat.
Önértékelési problémák
Mindenki a legjobb arcát igyekszik mutatni a közösségi oldalakon, sőt, gyakran túlzásokba is eshet az ember, és az adatlapja végül nem a valóságot tükrözi. Ebbe azonban a többi felhasználó nem mindig gondol bele, és tudat alatt is féltékenységet érezhet a látszólag gazdag, modellalkatú és szuperszerencsés ismerőse iránt.
Hasonló következményekkel járhat ki az is, hogy betekintést nyerhetsz a barátaid nélküled átélt élményeibe: a kapcsolatotokba szinte észrevétlenül gyűrűzik be a féltékenység. Ez az érzés pedig kéz a kézben jár az önértékelési problémákkal, az elégedetlenséggel és az önbizalomhiánnyal.
Költekezés
Ez a mellékhatás szorosan kapcsolódik az előző ponthoz, ugyanis a mások iránt érzett irigység arra motiválhat, hogy te is pénzt adj ki olyan dolgokra, amikre valójában nincs is szükséged, csak hogy bizonyítsd magadnak és a többieknek, hogy ugyanolyan modern és menő vagy, mint ők.
Túl fontossá válik a látszat, és ha eldurvul a helyzet, még adósságba is verheted magad. Fontos, hogy a helyén tudd kezelni a közösségi oldalakat és alkalmazásokat, a felvágós ismerősökkel együtt, különben saját magadnak árthatsz a használatukkal.
OLVASD EL EZT IS!

- állat
- állatkert
Itt a világ legcukibb selfie-je: saját magát fotózta a maki

- internet