Egy magyar kezdeményezés, ami megmentheti a világot: ilyen jó ötletet már rég hallottunk
Van benne gyerek és játék, interaktivitás és tudás, önbecsülés és környezetvédelem.
Létezik olyan világ, melyben a gyermekek beleszólhatnak egy expedíció részleteibe? Napi kapcsolatuk lehet a több ezer kilométerre dolgozó kutatókkal? Felfedezhetnek az otthonukban?
Elképzelhető az egyensúly a virtuális és a kézzel fogható élmények között? Mindez lehetséges. Egy új kezdeményezés indult, mely a természeti értékek védelmét célozza, de a gyermekek önértékelésének fejlesztésén keresztül.
Fenntartható életmód a gyerekeknek
A jövő a környezet értékeinek megóvásától függ. Ez elsődlegesen a gyermekek életére nézve aggasztó, mert a szükséges lépések, a fenntartható életmód gyakorlása, a pazarlás drasztikus visszaszorítása még mindig várat magára. Ezért az EMBER csapata új ötlettel állt elő. A kezdeményezés a gyermekek önbecsülésének erősítésén és az öndefiniáláson keresztül igyekszik egy, a természeti értékek védelmére fogékony, azokhoz tisztelettel viszonyuló értékrendet kialakítani.
„Ha a gyermekek személyiségének formálásában segítünk, akkor ezen keresztül kialakul az egyéni felelősségük, melynek hiánya ma a környezetvédelem és a fenntartható életvitel egyik legfőbb gátja. A cél, hogy a szemléletformálással egészséges öntudattal rendelkező fiatalok az értékrendjüket katalizátorként terjesszék környezetükben” - mondta el Policsányi István, az alapító.
Az alábbi cikkben látható, innovatív csillár szintén a fenntarthatóság, ökotudatosság és környezetvédelem jegyében készült.
Felfedező expedíciók a világ minden tájára
A lényeg az, hogy olyan virtuális felfedező expedíciók indulnak a különböző természeti témák megismertetésére a világban, melyek már előkészítő fázisukban bevonják az általános iskolásokat, elsősorban a 9-12 éveseket. Az expedíciókhoz egy otthoni kiadvány társul, ami otthoni feladatokat, perforált virtuális belépési kódokat, térképeket és instrukciókat tartalmaz. A résztvevők az expedíciókhoz a virtuális platformon élő bejelentkezéseken keresztül tudnak kapcsolódni. Így valósul meg az online és offline világ egyensúlya a programban. Ezzel a hagyományos tudást és az új megismerést ötvözik.
Innovatív meglepetések inspirálják a gyerekeket
A 9-12 éves korosztály már behívható a tervezés szakaszába is, így végigkísérhetik a kaland alakulását. Rádiók, műholdas technológiák segítségével otthonról szólhatnak bele az éppen zajló expedíció útvonalába és a döntésekbe. A gyerekek izgalmas és élő kalandban vesznek részt, ami értékes tanító tartalmakat szolgáltat vissza nekik a saját környezetükben. Emellett a kiadványban elrejtett innovatív meglepetések otthoni felfedezésre inspirálják a gyerekeket a háztartásban fellelhető eszközök bevonásával, és napi szintű, valódi tapasztalásra szólítják őket.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Formabontó lesz külső megjelenésében is a program
A csapat már rendelkezik egy saját expedíciós hajó gyártmányterveivel, amit az elmúlt évben fejlesztettek ki az ökotudatosság jegyében. Az állatok és növények világa vezérli majd az expedíció résztvevőit, akik a mese elemeit erősítve különböző karakterekkel ismerkedhetnek meg, és a vadvilág képviselőiként válnak részeseivé ennek a történetnek. A kezdeményezés felkerült az ERSTE Higgy Magadban kiválasztott projektjei közé, így most a szavazatokon múlik, hogy részesül-e pénzügyi támogatásban a program.
OLVASD EL EZT IS!
- érdekesség
- animáció