Íme, az első nő, aki győzni tudott a férfiak uralta világban

Christine Lagarde lesz az IMF vezére

Portré a Valutaalap első női vezetőjéről.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az IMF több évtizedes történetében először fordul elő, hogy egy nő ül a vezetői székbe. Christine Lagarde a szexbotránya miatt lemondott Dominique Strauss-Kahnt váltja a poszton. De kicsoda ő, honnak került a férfiak uralta világba, és milyen úton jutott el élete legnagyobb sikeréig? Cikkünkből kiderül.

Christine Lagarde a magyar forradalom hajnalán, 1956 januárjának elsején született Párizsban. Szülei értelmiségiek voltak, mindketten tanárként dolgoztak.

Lagarde a középiskolai tanulmányok elvégzése után Amerikában folytatta tovább a tanulást egy lányiskola diákjaként, majd visszatért Franciaországba, hogy elvégezze a jogot és a politikatudományt.

Folyamatosan küzdötte fel magát

1981-ben a Baker & McKenzie nevű nemzetközi jogi irodánál kezdett el dolgozni, és 1999-re a vezetői székig küzdötte fel magát. Lagarde volt az első nő, aki egy nemzetközi ügyvédi iroda elnöki székébe kerülhetett.

2005-ben Christine Lagarde Franciaország kereskedelmi minisztere lett, a pozíciót két évig töltötte be. Minisztersége alatt a technológiai szektorra koncentrált. 2007-ben mezőgazdasági miniszternek nevezték ki, majd a gazdasági tárcát vezette. A Financial Times az eurózóna pénzügyminisztereit rangsoroló listáján Lagarde 2009-ben az első helyen végzett.

Elvált, két fiúgyermekkel

Magánéletéről keveset tudni, korábban házas volt, de elvált. Volt férjével két közös gyermekük született, mindkettő fiú, és mindkettőt idősen szülte Lagarde. Pierre-Henri 25 éves, testvére 23. Lagarde nem él egyedül, élettársa Xavier Giocanti vállalkozó.

A történelem meghatározó politikusasszonyai

Nézegess képeket!

Elolvasom

Soha nem iszik, színészként is kipróbálta magát

Lagarde a sportot sem veti meg, fiatalkorában a francia szinkronúszó csapat tagja volt. Az IMF új vezére vegetáriánus, és soha nem iszik alkoholt. Hobbija a jóga, a búvárkodás, az úszás és a kertészkedés.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Érdekesség, hogy Lagarde egy filmben is szerepelt, a Szex és New Yorkból ismert Cynthia Nixon oldalán a Too Big to Fail című televíziós drámában. Egyébként Magyarország is büszkélkedhet vezető pozícióban lévő bankárasszonnyal, Király Júlia az MNB alelnöki székéig jutott el, és 2007 óta tölti be a pozíciót.

Ezt is szeretjük