5 hihetetlen és vicces találmány, aminek semmi értelme
Az emberi találékonyság határtalan, ahogy a hülyeség is. Erre a legjobb bizonyíték a következő öt találmány.
Az ember alapvetően kíváncsi, és nem csak a világot igyekszik felfedezni, de olyan eszközöket is, melyek segítenek ebben, illetve előbbit teszik élhetőbbé.
Az olyan találmányok, mint például a repülőgép vagy a számítógép alapjaiban változtatták meg az életet, ám mellettük nem egy olyan is született, aminek csupán annyi haszna volt, hogy megmosolyogja az utókor. A LIFE magazin összeállításából válogattunk.
Hajlított csövű gépfegyver
Furcsa és soha meg nem valósított hadi eszközöket már a reneszánsz polihisztor, Leonardo da Vinci is készített, és kései utódai sem maradnak el mögötte. Ezek közé tartozik a 90 fokban meghajlított csővel rendelkező gépfegyver is, mellyel anélkül lehetett a sarkon túl várakozó ellenségre lövöldözni, hogy az kárt tehetett volna a támadóban. A második világháború után született elmés találmány mégsem nyerte el az illetékesek tetszését, talán azért, mert ők nem voltak olyan hebehurgyák, mint a feltaláló, és jobb szerették látni, hová és kire is lőnek pontosan.
Fürdőcsuklya
Az 1970-ben született találmány elsőre nem is tűnik rossz elgondolásnak. Sok hölgy nem szereti, ha zuhanyzás közben vizes lesz a haja, esetleg elkenődik az órák gondos munkája révén kivitelezett sminkje. Ilyenkor egyszerűen csak a fejre kellett volna húzni ezt a - leginkább a kohászok védősisakjához hasonló - vízálló csuklyát, mely válltól felfelé tökéletesen szárazon tartja használóját. A legtöbbet talán mégis a férfiak vesztették ezzel a kiváló találmánnyal, hiszen így nem tudnak jókat élcelődni a tus alól kimászó, eltévedt űrhajóshoz hasonlító asszonykájukon.
Tévészemüveg
Ne nézd olyan közelről a tévét! - mondták mindig a szüleink, de nem tehették volna, ha Hugo Gernsback pompás találmánya az egész világon elterjed.
Sajnálatos módon nem így lett, és ez korántsem a nagyszerű feltalálón múlott. A tévén ég felé nyúló antennák biztosítják a kiváló vételt, de van a készüléken állomáskereső, hangerőszabályzó és mindenféle szükséges gomb, a képernyővel való szuperközeli találkozás pedig semmi máshoz nem hasonlítható élményt nyújt. Ma, az apró mobil-, mp4- és iPod-kijelzők korában ez a találmány is egyre kevésbé tűnik őrült elgondolásnak.
Cigaretta két személyre
A világ haszontalan dolgai között a megosztott cigaretta mindenképpen vezető helyet foglal el, hiszen elsőre, de még második látásra sem látjuk pontos értelmét. A kép tanúsága szerint olyan fiatal pároknak, friss szerelmeseknek találták ki, akik egy lépést sem tudnak egymás nélkül tenni.
Nincs is jobb, mint kéz a kézben üldögélni egy kényelmes székben, valamint egy finom cigaretta társaságában álmodozni az eljövendő boldog jövőről. Amely aztán egyáltalán nem olyan felhőtlen, mint azt fiatalon gondolja az ember, így lassan elmaradnának a közös pöfékelések is, az elmés eszköz pedig örökre ott porosodna egy szekrény tetején - talán ezért sem vált népszerűvé soha.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Hubbard-féle elektrométer
Amennyire tudományos a szerkezet elnevezése, annyira kevés benne a valódi értelem. A szcientológiai egyház megteremtőjeként ismertté vált L. Ron Hubbard sci-fi íróként és mindenre elszánt feltalálóként alapozta meg hírnevét, egyebek mellett az ehhez hasonló találmányokkal. Az elektrométerrel arra kereste a választ, hogy a paradicsomok vajon érzékelik-e a fájdalmat.
Azt nem tudni, hogy a beléjük szúrt diódákat hogyan fogadták a növények, az viszont - legalábbis Hubbard kísérletei alapján - biztosnak tűnik, hogy szeletelés közben eszeveszetten sikoltoznak.
OLVASD EL EZT IS!
- tudomány
- elmélet