Ezen a napon térnek vissza az földönkívüliek a Földre

Itt fog megtörténni

A piramisokat mindig is misztikus köd lengte körül. Tepozteco piramisa is paranormális helynek számít.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Cuernavaca, Morelos állam fővárosa Mexikó történetének egyik legkisebb, de egyben egyik leggazdagabb állama. A Tepozteco alatt elterülő völgyben élő emberek és az odalátogató turisták még manapság is szent helyként tartják számon a települést, melynek piramisa már az ókori aztékoknak is fontos zarándokhelye volt.

Tepoztecóban és annak környékén sokan számoltak be paranormális élményekről és UFO-król. A világnak ebben a sarkában, ahol az ősi hagyományok együtt élnek napjaink hitvilágával, nagyon sok olyan embert találni - bármely társadalmi rétegből és korosztályból, eltérő műveltséggel -, aki a repülő csészealjakhoz fűződő személyes élményeiről hosszan tudna beszámolni.

Kisgyermekes anyák, fiatal párok, rendőrök, alkalmazottak és mozgóárusok mind egyetértenek abban, hogy valami szokatlan zajlik a fölöttük húzódó égen.

Szeptember 7., a földönkívüliek napja

Sok más régészeti lelőhellyel ellentétben Tepozteco piramisa még ma is pezsgő és látogatott helyszín, egy olyan népi kultusz székhelye, mely nem látszik hanyatlani. Ezt bizonyítja, hogy itt jegyzik a világon a legtöbb idegenűrjármű-megfigyelést. Egy elmélet szerint ősi űremigránsokról van szó, akik a régi, de ma is sokak által megünnepelt azték ünnepnapokon térnek vissza a Földre. Szeptember 7-én például mexikóiak tömege - de a világ minden tájáról érkezett idegenek is - fáklyákkal és likőrös hordókkal felszerelkezve mássza meg a hegyet, hogy Tepoztecatl istent ünnepelje. Úgy tartják, az idegenek is ezen a napon térnek vissza legközelebb bolygónkra.

Naptöredékek - az idegenek jelei?

Alejandro Tobar, a környék egyik legfényűzőbb szállodájának tulajdonosa webkamerákat telepített, hogy nyomon követhesse, és rögzíthesse a tepoztlani földönkívüli éjszakát. De miről is van szó valójában? Az itt lakó vagy csak ide látogató emberek figyelemmel követhetik azokat az eget pásztázó fényeket, melyek úgy néznek ki, mintha a környező hegyekből jönnének. Az emberek ezeket naptöredékeknek nevezik, mert az általuk kibocsátott fény gyakorta narancsvörös, így az emberi szem számára is látható.

Így lakomázik egy csillag: 15 döbbenetes felvétel a világűrből

Nézegess képeket!

Elolvasom

Tepoztlanban, csakúgy, mint egész Mexikóban, az emberek harmóniában élnek a természettel. Egy visszatérő kifejezés, az asi es - így van - az eleve elrendelt sorshoz való különleges kötődésre utal. A kifejezés szerint a fényekkel a hegy azokhoz szól, akik képesek őt meghallani. Ezeket a jelenségeket is gyakran azonosítják földönkívüliként.

Tepozteco piramisa

A helyi emberek évszázadok óta különlegesnek tartják a Tepoztlan környéki területeket, és azt mesélik, hogy az itteni földnek különleges varázsereje van. A hétköznapinak egyáltalán nem mondható Tepoztlan völgye fölött a Tepozteco piramisa emelkedik. Az ősi aztékok úgy gondolták, hogy ezen a helyen született legfőbb istenük, Quetzalcoatl, így nem meglepő, hogy a hely közkedvelt turistalátványosság. Sokan úgy tartják továbbá, az azték isten valójában nem is ember volt, sokkal inkább egy Földre látogató és a tudását az embereknek átadó idegen.

A piramis körülbelül kétezer méteres tengerszint feletti magasságban található, és i. sz. 1150 és 1350 között épült. Egy hatszáz méter magas gránittömb tetején magasodik, az egész völgyet uralja. A helyi hagyomány szerint a piramist Tepoztecatl tiszteletére emelték, aki a termékenység, a betakarítás és egyben a pulque istene is, mely az aztékok nagyon értékes alkoholos italának számított.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A piramist egy három kilométer hosszú, dús növényzeten keresztül kígyózó ösvényen lehet megközelíteni. Itt láthatók az impozáns, lépcsőzetes piramis maradványai is: a piramis csúcsa felé vezető lépcsősor, mely a szent kamrához visz, épségben megmaradt, még ma is fel lehet rajta menni.

Képek: en.wikipedia.org, El Tepozteco szócikk, 543ata; www.somosprimis.wordpress.com; wayworded.blogspot.com; www.mexico99.com.

Cikkünk Rosamaria Latagliata Ufók - Igazság vagy hazugság? című könyve alapján készült.

Tényleg egyedül vagyunk a világegyetemben? Létezhetnek más, lakott világok? Vagy a sok száz megfigyelés csupán a szemtanúk fantáziájának terméke? Ahhoz, hogy az olvasó megtudja, mi is az igazság mindezen rejtélyekkel kapcsolatban, a könyv végigköveti az ufológia történetét, elemzi a leghíresebb eseteket, és bemutatja azokat a helyeket, ahol leggyakrabban észlelnek megmagyarázhatatlan jelenségeket.

A könyv ára 2324 forint.
Kiadja a Ventus Libro Kiadó.
A könyvet itt rendelheted meg.
Ezt is szeretjük