Élete végéig jár a luxus Schmitt Pálnak, akkor is, ha lemond

Lakásfenntartás, gépkocsi, sofőr, VIP egészségügyi ellátás és kétfős titkárság jár.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az új alaptörvénnyel életbe lépett a köztársasági elnök jogállásáról és juttatásairól szóló sarkalatos törvény, amely élete végéig luxust biztosít az államfőnek akkor is, ha az lemond.

A törvény szerint a köztársasági elnöknek a következők járnak akkor is, ha már nem tölti be a tisztséget: havonta a mindenkori köztársasági elnöki tiszteletdíj havi összegének megfelelő mértékű pénzbeli juttatás, megfelelő lakáshasználati jog, lakásfenntartás, személyes gépkocsihasználat sofőrrel, egy kétfős titkárság, valamint VIP egészségügyi ellátás - írja a Népszava.

Január 1-je óta van így

Korábban voltak korlátok, a 2010 közepéig hatályban lévő törvény azt mondta ki, hogy a juttatások csak akkor járnak, ha a posztot az elnök legalább két évig betöltötte. Később a Fidesz öt évre szigorította a határt, ám az új sarkalatos törvény eltörölt minden korlátot. Egy tényező lehet kizáró ok, ha az elnököt eltávolítják posztjáról. Erről a parlament dönthet kétharmados többséggel.

Amint arról mi is beszámoltunk, dr. Schmitt Pál kisdoktori disszertációjával kapcsolatban súlyos plágiumgyanú merült fel. A HVG kiderítette: az államfő 1992-es, 215 oldalas dolgozatából 180 oldal szinte szóról szóra megegyezik egy bolgár sportkutató még a nyolcvanas években írt tanulmányának szövegével, további 17 oldal pedig egy német kutató tanulmányának majdnem tökéletes mása.

A SOTE tényfeltáró vizsgálóbizottságot állított fel a plágiumgyanú felderítésére. A bizottsági tagok neve titkos, eredmény március végén várható. Schmitt Pál tagadja, hogy plagizált volna.

Képek! Ilyen volt, ilyen lett Schmitt Pál köztársasági elnök

Nézegess képeket!

Elolvasom

A Schmitt-ügy egyébként kísértetiesen hasonlít Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter tavalyi botrányára. A minisztert plágiummal vádolták, először tagadott, majd az egyetem vizsgálatot indított, és pár nap múlva megfosztotta őt doktori fokozatától. Az amúgy óriási népszerűségnek örvendő politikus a botrány kirobbanása után két héttel lemondott. A kísértetiesen hasonló ügyről bővebben itt olvashatsz.

Ezt is szeretjük