Egy baki, ami az állásodba kerülhet

A céges e-mailezés buktatói

Vigyázz, hogy mire használod a belső levelezést, mert még az állásodat is kockára teheted.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A munkahelyi megítélésed néha olyan apróságokon múlik, amiről nem is gondolnád. Ilyen lehet például az is, hogy mire használod a céges levelezőrendszert.

Az üzeneteket ugyanis nem csak te láthatod, hanem például a rendszerüzemeltető is, akinek joga van továbbítani a kérdéses e-maileket a felettese felé. Elmondjuk, mik a tabuk.

Hangnem

Nemcsak a levél tartalmi részére fontos odafigyelni, hanem arra is, hogy milyen hangnemben írod meg. Akármiről legyen is szó, mindig olyan stílusban fogalmazz, amelybe nem lehet belekötni, hiszen a céges levelezőrendszer használatával nemcsak a saját személyedet, de az egész vállalatodat képviseled.

Így, ha olyan hangvételű üzenetet találnak a ládádban, amely lejárathatja a munkahelyedet, illetve kellemetlen helyzetbe hozza a céget, azért jogosan elmarasztalhatnak. Figyelj oda, hogy akármiről is van szó, helyes megszólítást alkalmazz, és hivatalos hangnemben íródjon a levél.

Kerüld a trágár szavakat, a túlzott szlenghasználatot, a jogtalan tegeződést és az olyan kijelentéseket, amelyek rossz fényben tüntetik fel a munkahelyedet. 

Magánügyek

Tartsd szem előtt, hogy a munkahelyi levelezőrendszer nem arra van kitalálva, hogy onnan intézd a magánjellegű dolgaidat. Erre használj inkább privát e-mail címet - nemcsak azért, hogy a munkáltató ne lássa a személyes leveleidet, hanem azért is, mert ezzel is kellemetlen helyzetbe hozhatod a céget, sőt, azt is, akinek az üzenetek szólnak.

Ha egy-két alkalommal előfordul ilyesmi, de nem válik rendszeressé, az még nem a világvége, persze csak akkor, ha nem olyan információkat tartalmaznak az üzenetek, amik egyáltalán nem valók a céges levelezésbe. Vállalati titkokat, bizalmas munkahelyi információkat pedig még véletlenül se ossz meg senkivel, mert nagyon megjárhatod.

7 gyakori hiba, amivel könnyen alááshatod a karrieredet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Válasz és továbbítás

Mielőtt válaszolsz egy e-mailre, mindig nézd meg, milyen címzettekhez fog eljutni a leveled. Elképzelhető ugyanis, hogy nemcsak neked szólt az üzenet, és lehet, hogy rá kell tenned még valakit, illetve le kell venned egy-két nevet a címzettek listájáról.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Amikor továbbítasz egy levelet, akkor is hasonlóan járj el, valamint figyelj oda arra, hogy ne változtass az eredeti levélen, még akkor se, ha fogalmazási hibát találsz benne. Ha valami olyat fedezel fel, ami teljesen helytelen, illetve téves információt tartalmaz, annak kiigazítását egy saját megjegyzésben jelezd!

Ezt is szeretjük