Elkezdődött a 27. CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál (x)

Több mint száz program, közel negyven helyszínen október 5-től 21-ig.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Több mint száz program, közel negyven helyszínen október 5-től 21-ig.

Egy tükörfalú les a város szívében, ahová elrejtőzve megfigyelhetjük az utca emberét. Egy katalán férfi, akinek az élete múlhat azon, hogy megbízik-e a járókelőkben. A CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál határátlépő produkciói felejthetetlen pillanatokkal szolgálnak a közönségnek október 21-ig.

Márkus Sándor önreflektív installációja egy városi vadászles a Madách téren, ahol sosem tudhatjuk, hogy ki az, aki néz, és ki az, akit néznek. Joan Català katalán művész Pelat című köztéri mozgásszínházi darabjában a járókelők is a produkció részesévé válhatnak, és kiderül, hogy mit jelent a közösség - a szó legszorosabb értelmében vett - megtartó ereje. 

A tavalyi sikert követően idén is a Bálna Budapest ad teret a kortárs magyar szőnyegtervezők fesztiváljának: a 2. Rug Art Fest eseménysorozat keretében nem csupán kiállítások, de szakmai fórumok, bemutatók és kulturális, valamint családi programok is várják a látogatókat.

A Tomkins Énekegyüttes igazi ínyencségekkel készül a fesztiválra. A Hold utcai református templomban az együttes előadásában a közönség első ízben hallhatja Muntag Lőrinc és Kedves Csanád darabjait, de a zenekarvezető, Dobra János és a szólót éneklő Horváth Mária megkeresésére komponált művet Balassi Bálint soraira Serei Zsolt is.  

A Magyar Nemzeti Galéria rendezi meg a Londoni Iskola művészetének várva várt első magyarországi tárlatát többek közt Francis Bacon és Lucian Freud munkáiból. A tárlat január 13-ig látogatható. 

Silye Júlia Személyes érdeklődés című portrékiállítása - október 5-21. - a Bem6 Budavári Művelődési Házban a személyiség maximumát jeleníti meg minimális elemekkel, a matricától a kerámiáig. A Kiscelli Múzeum 1971 - Párhuzamos különidők című tárlata - október 12-21. - pedig két jelentős művészgeneráció munkáiba enged bepillantást.

A társadalom egészét érintő kérdések is felbukkannak a fesztiválon: az Art9 Galériában Kerekes Gábor képzőművész helyspecifikus, újrahasznosítási technikával készült installációi Repülő városok címmel modellezik a futurisztikus létet október 9. és 25. között. 

A Műcsarnokban Rejtett történetek címmel az életreform-mozgalom és a művészetek izgalmas viszonya bontakozik ki - az ezotériától a vallási mozgalmakon át a társadalmi reformcélokig. A változásra és a környezettudatosságra fókuszál a Common Jam ökotudatos gasztrokiállítás is a 2B Galériában, melynek keretében a nőkből álló alkotóközösség saját műveit mutatja be, de a kiállítás ideje alatt csoportot is szervez, hogy Pest környéki, útszéli, elhagyott gyümölcsfák termését leszüretelje.

Fény és árnyék: kevés város akad Európában, melynek annyira kijutott volna mindkettőből, mint Budapestnek. Magyarország fővárosának történetét ez az örök kettősség írta. Light&Shade címmel Budapest történetéből nemcsak színházi formában adnak ízelítőt az alkotók a Trip Hajón.

A bemutatót gasztrokalanddal teszik még izgalmasabbá. A program végén pedig rendhagyó városi sétára invitálják az érdeklődőket, hogy az árnyékszínházban elhangzottakat a valóságban is megtapasztalhassák.

További információ: www.cafebudapestfest.hu 

Ezt is szeretjük