Ingyen és névtelenül kérdezhetsz a pszichológustól és a jogásztól: hasznos weboldal indult
Anonim kérhetnek segítséget a bántalmazottak.
Hiánypótló online tanácsadó szolgáltatást létrehozásával folytatódik az Ökumenikus Segélyszervezet és a Vodafone együttműködése a kapcsolati erőszak elleni küzdelemben - jelentették be a partnerek sajtótájékoztatójukon. A www.meddigmehet.hu címen elérhető weboldalon a segélyszervezet csapata, pszichológus, jogász és szociális munkás válaszolja meg az anonim üzeneteket.
A karitatív szervezet és a telekommunikációs vállalat a következő hetekben kampányt indít, hogy minél többen tudjanak erről a lehetőségről. Egy friss elemzést is bemutattak, melyből kiderült, hogy a bántalmazás áldozatai, illetve a környezetükben erőszakot tapasztalók gyakran az interneten keresnek válaszokat a kérdéseikre, ahol sajnos sokszor segítség helyett támadás éri őket.
A Neticle által készített friss hazai kutatás rávilágított, hogy évente legalább tízezer magyar említés keletkezik családon belüli, illetve párkapcsolati erőszak témájában az interneten, amely azt jelenti, hogy óránként legalább egy komment vagy poszt érkezik a témában a felhasználók részéről.
Egyre többen informálódnak
Bujdosó Bianka, az ACG Reklámügynökség digital campaign directora bemutatta, hogy a webes említéseket mélyebben megvizsgálva látható, hogy csak nagyon marginális részük konkrét segítségkérés, nagyobb részük inkább informálódás, válaszok keresése arra, hogy egyáltalán mennyire számít erőszaknak az, ami a keresőkkel, kommentelőkkel történik.
A kutatás azt is megmutatta, hogy a segítségkérőknek nem áll rendelkezésükre egy olyan felület, ami összefogná ezeket a kérdéseket, kéréseket, és szakértői választ adna. Az említések nagy része kevésbé specializált fórumokon - 17,27% -, a Facebookon - 47,66% - vagy blogokon - 7,31% - jelenik meg. A konkrét kérdések, segítségkérések között nagyon sokszor a gyakorikerdesek.hu felületén keresik az érintettek a választ.
A Google adatai szerint hazánkban 2015-ről 2016-ra összességében 27,3%-kal nőtt a családon belüli erőszakkal kapcsolatos keresések száma. Míg a fizikai bántalmazással kapcsolatos keresések aránya 17,8%-kal emelkedett a vizsgált időszakban, addig a kizárólag lelki bántalmazás esetében sokkal jelentősebb, 68%-os növekedés látható.
Ebből arra következtetünk, hogy az érintettekben a korábbiakhoz képest erőteljesebben kezd megjelenni a kérdés, mennyire normális az a szituáció, amiben élnek, illetve a fizikai bántalmazás mellett a lelki bántalmazás jeleit is kezdik felismerni. Mindez azonban kevés, ha az egyes felületeken nem kapnak releváns válaszokat, sőt, inkább bántó visszajelzések érkeznek hozzájuk, ezért jött létre a Meddigmehet.hu.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
- Meddig mehet a bántalmazás? Meddig mehet, hogy az érintettek sokszor hárítással, hibáztatással, félinformációkkal, közönnyel találkoznak, és nem empátiával, értő figyelemmel, segítő szándékkal? Meddig mehet, hogy a nehéz érzésekkel, helyzetekkel egyedül maradnak, úgy érzik, hogy ez a téma tabu, nem beszélhetnek róla? - tette fel a kutatás megdöbbentő adatai kapcsán Senkár Éva pszichológus, az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársa.
A szakértő kiemelte: a kapcsolati erőszakról gyakran akkor hallunk csak, amikor már megtörtént egy-egy tragédia. Sok esetben a baj megelőzhető lenne, ha az érintettek időben kapnának segítséget, illetve megbízható, biztonságos forrásból kérhetnének tanácsot. A most induló szolgáltatás kapcsán elmondta: a segélyszervezet tapasztalt, az ellátórendszert jól ismerő szakemberei fogják megválaszolni a kérdéseket.
Az online tanácsadás a segélyszervezet honlapján mindenki számára elérhető szolgáltatás, mely névtelenül használható. Az oldalon rövid regisztrációt követően, csupán becenév és jelszó megadásával tudnak üzenetet küldeni a tanácsadóknak.
A Meddigmehet.hu oldal elindításával a Vodafone és a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy segítséget, támogatást nyújtson a párkapcsolati erőszak áldozatává vált nőknek, egyben fellépjen az erőszak minden formája ellen - mondta Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke.
Megrázó felvételek a háborúról: magyar fotósok képeit mutatják be Szlovéniában
ElolvasomMint hangsúlyozta: - A családon belüli erőszak ma Magyarországon minden negyedik nőt érint, ez ellen határozottan fel kell lépni, ez így nem mehet tovább! A Meddigmehet.hu oldal elindításával segíteni szeretnénk a rászorulóknak, és mindenkinek fel akarjuk hívni a figyelmét arra, hogy van kitől segítséget kérni, nem kell elviselni, eltűrni a bántalmazást!
A Vodafone saját eszközeivel minden fronton hozzá akar járulni a nők biztonságának, elismertségének és társadalmi esélyegyenlőségének megteremtéséhez. Ennek a folyamatnak az egyik fontos eleme a Meddigmehet.hu oldal elindítása - tette hozzá a Vodafone elnöke.
Lehel László, Az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója elmondta: - A segélyszervezet több mint tíz éve segíti a kapcsolati erőszak áldozatait, krízisközpontokat és titkos menedékházat működtet, ahol a bántalmazás elől menekülők biztonságos menedéket és komplex segítséget kaphatnak. A szervezet nagy hangsúlyt helyez a prevencióra is: évente több ezer gyermek részvételével tart iskolai tanórákat. Ez a szakmai háttér és tapasztalat biztos hátteret nyújt a most induló hiánypótló szolgáltatáshoz.
- erőszak
- családon belüli erőszak
- bántalmazás
- segítség
- weboldal
- érdekességek a világból
- tudomány és technika
- Terasz