Lányok a kastélyból

Lebilincselő történet

A valóság és a vágyak romantikus világa közötti finom határvonalon egyensúlyozni nem könnyű, de Rupáner-Gallé Margónak sikerül. (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Rupáner-Gallé Margót eddig is mindenki ismerte Harta nagyközségben, hiszen az olyan embert, aki egy németajkú községben németet tanít, és ezt jól csinálja, megbecsülik. Amióta első regényével, a Lányok a kastélyból című románccal a hazai lektűrirodalom legkedveltebb szerzői közé emelkedett, valósággal csodálat övezi.

Nemcsak azért, mert a romantikus történetek hazai kedvelői szemében a hartai tanárnő és kismama ezzel ünnepelt szerzők - Danielle Steel, Amanda Quick és Nora Roberts - nyomdokába lépett. Nem is csak azért, mert érdekes ember, akinek legalább három nagy szenvedélye van: az írás, a lovaglás és a kézművesség. A fiatalasszonyt olyan emberi erények okán is megbecsülés övezi, mint a családi szolidaritás, a gyerekekhez és a tanítványokhoz való szerető ragaszkodás. Utóbbi természetesen nem marad viszonzatlanul.

Margó sohasem unatkozik. Olyannyira nem, hogy a könyveit saját bevallása szerint éjszaka írja. Miután pedig jelenleg második gyermekét várja, és a kiadó kérésére még a szülés előtt el kell készülnie a következő regényével, az éjszaka ez esetben néha hajnalba nyúló virrasztásokat jelent, melyek végén már ott a reggeli készítés a családnak.

Rupáner-Gallé Margó kötelességtudó, fegyelmezett fiatalasszony, így aztán érthető, hogy regényei sem a távoli szférákban lebegnek. Fiatal emberek sokszor egyáltalán nem súrlódásmentes kapcsolatairól szólnak, vagyis arról, ami a huszonéves korosztályt legjobban foglalkoztatja. A happy end egyáltalán nem kötelező. A Lányok a kastélyból végéről is hiányzik, legfeljebb a remény van jelen, de az mindig. Szereplőit senki nem ismeri, másrészt akár a szomszéd lányok is lehetnének. Arról nem is beszélve, hogy minden szenvedélyét becsempészi romantikus történeteibe, még a lovakat, a virágokat, az általa kedvelt ételkülönlegességek receptjeit is.

Egzotikus magyar tájakon

Sikerének legnagyobb titkát pedig az első recenziók szerzői abban látják, hogy a hazai színek, ízek, illatok és tájképek Rupáner-Gallé Margó előadásában valahogy semmivel sem kevésbé egzotikusak, mint Nora Robert Kaliforniája.

A valóság és a vágyak romantikus világa közötti finom határvonalon egyensúlyozni nerm könnyű, de Margónak sikerül. A Lányok a kastélyból arról szól, hogy a gazdasági válság az Angliából hazatért Arlene Harris vállalkozását sem kíméli. A lány ezért kénytelen alig ismert, de dúsgazdag nevelőapjához fordulni segítségért, aki furcsa feltételt szab ahhoz, hogy a lányok - Arlene és két mostohatestvére - hozzájussanak pénzéhez. Arlene-nek még nehezebb a dolga, mint mostohanővéreinek, mert valahányszor bajba kerül, gyermekkori szerelme, Leon mindig ott terem, hogy gúnyolódjék a kis bajkeverőn.

Happy end nincs, de mindig van rá remény. Lehet, hogy Arlene számára a remény már a Nászajándék Salzburgból címmel megjelenő új regényben beteljesedik. De a második kötet főszereplője Dália, a legidősebb lány, mert mint Rupáner-Gallé Margó egyik interjújában olvastuk: - Története mindenkinek van. A történetek maguktól születnek és mindig tovább írják önmagukat.(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=2082672&banner=2082673&ord=RANDOM_NUMBER)%)

Ezt is szeretjük