Ilyen valójában az állatmenhelyi dolgozók munkája: húsba vágó fotókon a valóság

A fotós képein keresztül bemutatja, hogy a menhelyi önkéntesség nem csupán simogatásból és játékból áll.

Állatmenhelyi dolgozók munkája
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Kétség sem férhet hozzá, hogy az állatmenhelyi önkéntesek munkája hihetetlenül fontos segítség, hiszen rengeteg kisállatnak hosszú ideig, rosszabb esetben egész életében nélkülöznie kell a gondoskodást és az otthon melegét.

A menhelyek anyagi forrásai ugyanakkor nagyon szűkösek, és, bár a gondozók minden tőlük telhetőt megtesznek, túlterheltek, és segítségre szorulnak. Mindennek ellenére a többség szívesen gondol kellemes munkaként az önkéntességre, mondván: az állatokat úgyis csak etetni és simogatni kell, na meg persze játszani velük. 

Képeken az állatmenhelyi dolgozók munkája

A brazíliai K. Setani Instagram-felhasználó világéletében állatbarát volt, barátja tanácsára pedig úgy határozott, fotósnak szegődik egy időre az egyik helyi állatvédő szervezethez. Eleinte ő is csupán kikapcsolódásként tekintett a tevékenységre, rövidesen azonban rájött, mit is jelent valójában a menhelyi önkéntesség. Fotósorozatát gyorsan felkapták az interneten, ami nem csoda, hiszen azok a lelkedig hatolnak. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nyitókép: Getty Images Hungary.

Ezt is szeretjük