Vigyázz, ha nem mész el egy megbeszélt állásinterjúra: feketelistára kerülhetsz

Meglepő dolgok derülnek ki a friss felmérésből.

Feketelistára kerülhetsz, ha nem mész el a megbeszélt állásinterjúra
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Jooble álláshirdető oldal felmérést végzett a munkaadók körében.

Arról kérdezték őket, hogy miért mondják le az álláskeresők az interjút, és a munkaadók hogyan reagálnak erre.

Hány álláskereső mondja le az első találkozást?

A megkérdezettek 85,7%-a az offline interjú lehetőségét részesíti előnyben. 14,3%-uk szívesen tartja akár online is az állásinterjút.

A munkaadók nagy része jelezte, hogy az álláskeresők 30%-a nem jelenik meg az interjún. Ezek főként sormunkások (72,5%) és idénymunkások (14,3%), ritkábban menedzserek (7,7%) és felsővezetők (5,5%).

GettyImages-147205417
Fotó: Robert Daly / Getty Images Hungary

Az álláskeresők és a munkaadók lépései az interjú lemondásakor

A kérdőívet kitöltő munkaadók szerint az állásinterjúk 83,5%-a különböző okok nélkül marad el. Azok az álláskeresők, akik értesítik a munkaadót az interjú lemondásáról (16,5%), az alábbi okokat nevezik meg: elfogadott egy másik ajánlatot; az elejétől kezdve nem tervezett megjelenni, de ezt nem akarta rögtön megnevezni; nem érdekli őket az állás. 

A megkérdezett munkaadók többsége feketelistára teszi azokat az álláskeresőket, akik nem jelentek meg. Ugyanakkor, munkáltatók következő gyakori lépése, ha a jelölt nem jelenik meg az interjún, hogy újra felveszik a kapcsolatot a keresővel, hogy tisztázzák, és egy másik időpontra ütemezzék át az interjút. Sok munkaadó viszont nem keresi ismételten az álláskeresőt az okok tisztázása végett.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A megkérdezett munkaadók 48,4%-a általában gyorsan felveszi a kapcsolatot az álláskeresőkkel, hogy megállapodjanak egy interjúban. Szintén gyakori, hogy az első hívás alkalmával a munkaadók bemutatják azokat a plusz lehetőségeket, amit az adott cég kínál (például, ingyenes étkezés és céges busz, plusz szabadnapok és beteglap, biztosítás stb.). Ezenkívül a munkaadók referális programokat is alkalmaznak, hogy ösztönözzék az álláskeresőket, elviszik az interjúra, a beszélgetés után körbevezetik az irodában.

Nem tudod, mit válaszolj az állásinterjún egy kérdésre? A hazugság a legrosszabb megoldás

Akadhatnak olyan helyzetek egy állásinterjún, amikor nem tudod, mit tegyél. Ha ötleted sincs, mi lenne a jó válasz, semmiképp se hazudj: így felelj helyette.

Nem tudod, mit válaszolj az állásinterjún egy kérdésre? A hazugság a legrosszabb megoldás

Akadhatnak olyan helyzetek egy állásinterjún, amikor nem tudod, mit tegyél. Ha ötleted sincs, mi lenne a jó válasz, semmiképp se hazudj: így felelj helyette.

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük