A Titanic építője, Thomas Andrews Jr. is a hajó fedélzetén volt, amikor az első útján, 1912. április 14-én jéghegynek ütközött. A hajó konstruktőre egyike volt a balesetben elhunyt 1496 áldozatnak.
Dia
Alekszandr Alekszandrovics Bogdanov fizikus és kutató volt, aki felfedezte, hogy a vérátömlesztésnek egyfajta fiatalító hatása van. Sajnos a kísérletezgetés során önmagának is vért adott egy maláriában és tuberkolózisban szenvedő donortól - ez lett a veszte.
Dia
Henry Smolinski valóban a levegőbe emelkedett 1973-ban az általa feltalált repülő autóval, de landoláskor a szárnyak és a kerekek kitörtek, a férfi pedig meghalt.
Dia
Az Eddystone-sziklákon az első világítótorony Henry Winstanley angol vésnök és feltaláló vezetésével készült 1696-tól. Ugyanez a torony volt az, amely aztán egy vihar során összeomlott, maga alá temetve Winstanley-t.
Dia
Marie Curie halálát a radioaktivitással kapcsolatos kutatásai során elszenvedett sugárzás okozta, melynek egészségpusztító hatásait akkoriban még nem ismerték.
Dia
Michael Dacre, a nyolcüléses repülő taxi, a Jetpod feltalálója 2009-ben egy próbarepülés során elveszítette az uralmát a gép fölött, és halálos balesetet szenvedett.
Dia
William Bullock lábait saját találmánya, egy rotációs nyomdagép zúzta össze. Halálát a sérülésből származó fertőzés okozta.
Dia
Karel Soucek, a fenegyerek, a "kapszula" megálmodója, aki egy tubusba zárva utazott le a Niagara-vízesésen 1984-ben. Sajnos a következő évben, amikor meg akarta ismételni a kalandot, már nem járt sikerrel.
Dia
Thomas Midgley gépészmérnök egy vírusfertőzés következtében 51 éves korában lebénult. Önsajnálat helyett azonban tervezett magának egy csigákkal és kötelekkel működő gépet, amelynek segítségével fel tudott kelni az ágyából - a kötelek fojtották meg 55 éves korában.
Dia
Charles Justice a börtönbüntetése alatt segédkezett a villamosszék továbbfejlesztésében - őt magát is ezzel a szerkezettel végezték ki 1911. november 9-én.