Reggel vagy este jobb zuhanyozni? A bőrgyógyász szerint az egészséges bőr miatt egyáltalán nem mindegy
A szakértő szerint negatív hatással van a bőrre, ha nem a megfelelő időben zuhanyozol.

- Ez az egyszerű nyári ruha uralja most a trendeket: a csőfazon a sportos és nőies stílusból sem hiányozhat idén »
- Az 53 éves Cate Blanchett a szokásosnál is gyönyörűbb ezeken a portréfotókon: felidézi a hollywoodi csillogást »
- Csupán 8 kozmetikumra van szükség a hatékony arcápolási rutinhoz: nem kell a fél fürdőszobát magadra kenned »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Felismered, melyik magyar városban készült a fotó? 9 kérdéses kvíz, hogy próbára tedd a tudásod
- Rúzsa Magdi 5 hónapos ikrei kívül-belül különbözőek: Keve, Lujzi és Zalán ilyen babák
- Mit jelent, ha a másik karba teszi a kezeit veled szemben? Testbeszédkvíz
A hétköznapi szokások és a napi rutin nemcsak a közérzetedre és az egészségedre, hanem a külsődre is hatással van. A napi kétszeri arctisztítás például szinte kötelező, ha makulátlan és feszes bőrt szeretnél, de az sem mindegy, milyen vízben mosod meg az arcodat: a forró öblítéstől kitágulhatnak és megrepedhetnek a hajszálerek, míg a hideg nemcsak felfrissít, de a pórusokat is összehúzza.
A szakértők szerint ráadásul mindezek mellett az sem mindegy, hogy mikor szoktál zuhanyozni - legalábbis abban az esetben, ha puha, selymes és tiszta bőrre vágysz.
Reggel vagy este jobb tusolni?
A reggeli zuhanyzás felfrissíti a testet és a lelket, energiát ad, segít felébredni, és akkor mindenképpen elmaradhatatlan, ha edzéssel vagy tornával indítod a napot. A bőrgyógyászok szerint azonban, ha egy nap csak egyszer tusolsz, ami bőven elég, akkor a bőröd érdekében jobb az esti tisztálkodást választanod.

Dr. Simon Zokai szerint, hogy ha nem így teszel, akkor a baktériumok, a szennyeződések, a felesleges olajok és a méreganyagok alvás közben is a testfelszínen maradnak. Így a bőr nem tud kellőképp regenerálódni, a pórusok pedig könnyen eltömődnek, ami hosszú távon korai bőröregedést és pattanásokat, illetve egyéb problémákat is okozhat.
Az esti tusolás a krémek hatékonyságát is fokozza, ráadásul megelőzheted vele azt, hogy a nap során lerakódott szennyeződések az ágyneműhuzatra kerüljenek, és hosszabb távon a bőrrel érintkezve pattanásokat, irritációt, zsírosodást vagy pirosságot okozzanak.
Így tusolj, ha szép bőrre vágysz
A ragyogó, makulátlan külső érdekében érdemes néhány apróságra is odafigyelned tisztálkodás közben. Először is a legfontosabb, hogy bármilyen jól is esik, kerüld a forró vizet: Lauren Polch bőrgyógyász szerint ez kiszárítja a bőrt, és kitágítja a hajszálereket, ami miatt könnyen láthatóvá válnak, vagy akár meg is repednek. A legjobb, ha langyos zuhannyal öblíted át magad, de a hideg-meleg váltózuhany is jót tesz a bőrnek, ugyanis stimulálja a vérkeringést.

Érdemes ügyelned arra is, hogy a tusolás ne tartson 2-3 percnél tovább, és ha még puhább bőrre vágysz, vess be enyhe testradírokat: egy kávézaccból vagy cukorból és kókuszolajból készült házi keverék például remekül feszesít és ápol. A babapuha, táplált hatás érdekében pedig rögtön tusolás után kend be magad testápolóval: ha akkor viszed fel, amikor még egy picit nedves a tested és az arcod, sokkal eredményesebbek lesznek majd a krémek.
Több bőrgyógyász szerint elég, ha sima vízzel zuhanyzunk, és csak az intim részeket, illetve a lábat és a hónaljat tusfürdőzzük. Az állandó túltisztítás ugyanis tönkreteszi a bőr lipidrétegét, ami miatt a bőr egyre szárazabb lesz. Sőt, egyes szakértők szerint elég lenne 2-3 naponta zuhanyozni.
Képeken az ásványvizes arcmosás hatása
Az ásványvíz állítólag feltölti nedvességgel az arcot, és még a pattanások ellen is hatásos megoldás. Egy lány elhatározta, hogy a saját bőrén teszteli le, valóban ennyire szuper-e, ezért egy héten keresztül mindennap ezzel mosta az arcát. Rendszeresen készített fotókat is magáról, és a neten osztotta meg tapasztalatait a kísérletről.
OLVASD EL EZT IS!

- zuhany
- bőrgyógyász