Hogyan öltözz úgy, hogy jól érezd magad a bőrödben?

Gyakorlati tanácsok a divattervezőtől

Ne csak divatos legyél, hanem közben érezd is jól magad! (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Tervezőként és stylistként is egy cél lebeg a VIASAT3 Megruházlak! című műsorának heti nyertese, Bónus Helga szeme előtt: aki segítséget kér tőle, az ne feszengjen a ruhában, mert ennél nagyobb melléfogás nincs is a világon.

Az öltözködés hangulatfüggő. A magunkra öltött szett vagy megfelel neki és kedélyállapotunk építi, vagy elrontja. Ha csak erőltetjük az épp aktuálisan kikiáltott trendi öltözéket, de alapvetően érezzük, hogy nem nekünk való, bár másokon látva tetszetős, nem fogjuk magunkat jól érezni benne.

Nos, amit tehetünk egyértelmű: lépjünk tovább, vagy formáljuk át olyanná, hogy az divatos is és számunkra előnyös megjelenést kölcsönző legyen.

- Maga a styling összetett dolog, nem ragadnék ki belőle sarkalatos pontokat, hogy mit tegyen egy körte-, alma-, vagy egyéb formájú nő, vagy egy pocakos, avagy langaléta férfi. Minden alkat egyedivé válik, ha összességében nézzük, tekintve a hozzá társuló arcot, bőrszínt, hajszínt, életszakaszt, egzisztenciális háttért. Amitől jól fogjuk magunkat érezni, azok pont a visszajelzések, a visszaigazolások, a dicséretek – mondja Helga.

Figyelj a visszajelzésekre

Próbáld megfigyelni azt, hogy amikor elismerést kapsz, akkor milyen a megjelenésed, milyen ruhadarabokat viselsz, milyen színeket használsz, és hogy valójában jól esik-e, esetlegesen nem sok-e, mint például egy túl magasan felsliccelt szoknya utáni "De jó csaj vagy!" füttykórus.

Ha ezeknek az információknak a birtokában vagy, ruhavásárlás, vagy átalakítás során nem érhet kellemetlen meglepetés.

Ötletek a képernyőn

Aki tud varrógépet használni, az nagy előnyben van. Főleg, ha vállalja azt, hogy egyediséget csempész a kreált holmikba. A Megruházlak! című, a VIASAT3-on látható műsor rengeteg ötletet ad a nézőközönség számára, amit érdemes ellesni és alkalmazni. Valaki csűr- csavar, valaki tép és csomóz, de mindenképp bátran áll egy- egy ruhadarab elé és alkot újat a meglévő alapdarabból.

Ha nem ért valaki a varráshoz, kereshet erre alkalmas szakembert, barátot, barátnőt, mert maga a próbálkozás, egy- egy új darab megálmodása is elég szórakoztató tud lenni.

Az újrahasznosítás korát éljük, manapság ez is divatos, mint maga a környezettudatosság is. Az egyediséget pedig már apró változtatásokkal is elérheted, ami korántsem jelenti azt, hogy szélsőséges lesz a végeredmény. Senki sem fog odajönni, és közelről megvizsgálni a ruhát, hogy az miként van megvarrva. Bátran vágj le szegélyeket, készíts hasítékokat, és máris átalakítottál egy rég megunt darabot.

Ne ijedj meg attól, ha furcsábbnál furcsább ötletek pattannak ki a fejedből, és eszedbe jut nem szokványos anyagokból vagy eljárással készíteni ruhát. Az ötletek egy része használható, más részét persze ki kell dobi, akár konkrétan annak eredményét is. De az alkotás öröme pont ez, és erre figyelünk fel az üzletek kirakata mögött is: jé, milyen tetszetős, érdekes új ötlet!

Az alapdarabok fontossága

Érdemes egy jól megtalált ruhaformából több színt is venni vagy készíteni, mert ezeket könnyen és sikeresen lehet kombinálni. Igyekezz a jól bevált szetteket kiegészítőkkel variálni, így azok friss, új hatást keltenek a körülötted lévőkben. Mint ahogy egy öltöny- ing- nyakkendő kombinációra is igaz, úgy tartsd szem előtt, hogy három színnél több egy öltözékben már zavart kelt.

És persze ne felejtsd, jól ápolt megjelenéssel a legegyszerűbb ruhából is ragyogó szett lesz, fordított esetben az ápolatlanság a legdrágább, dizájner darabot is agyoncsapja.

Ezt is szeretjük