Ha narancsbőröd van, tilos a kávé! - De akkor miért van a legtöbb krémben koffein?

A kozmetikában is gyakran használják a kávét vagy kivonatát.

nagykep?cikkid=3354&kep=kave borapolas borradir koffein1-lead
Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A legtöbb narancsbőr elleni diéta szigorúan tiltja a kávé fogyasztását, annak koffein tartalma miatt. Ám, manapság a legtöbb narancsbőr elleni krém koffeint tartalmaz.

Így felmerül a kérdés, hogy a koffein segíti, vagy megakadályozza a narancsbőr kialakulását? Most megkeressük a választ erre a kérdésre.

A koffeinről

A koffeinnek számos jótékony hatása van, példáull mobilizálja a zsírokat, így azokat a szervezet energiaként hasznosítja. A koffein sok stimuláló, súlycsökkentő étrend-kiegészítő standard összetevője, de a tápanyagokat is kimossa a szervezetből. Ezek azonban rövidtávú hatások.

A szépségápolásban az őrölt kávét néhol bőrradírként is használják. Tény, hogy a koffein külsőleges alkalmazása nagyon másképp hat, mintha elfogyasztanád.

Tilos vagy sem?

A narancsbőr kialakulásában nagy szerepe van a nyirokrendszernek, mivel a megnövekedett zsírsejtek lassítják a vérkeringést, valamint a nyirokrendszer működését, így a méreganyagok - mint amilyen a koffein is - könnyebben felhalmozódnak a bőr alatt. A koffein a nyirokrendszer számára méreganyag, és ezért tiltott a kávé, tea és más koffein tartalmú ital fogyasztása, ha szeretnéd elkerülni a cellulitiszt.

A narancsbőr elleni krémek között keresgélve nehezen találhatsz olyat, mely nem tartalmaz koffeint. Ennek az a magyarázata, hogy a koffein felbontja a glicerinben lévő zsírt és zsírsavat, és energiává alakítja át, nem pedig elraktározza. Külsőleg tehát mindenképp javasolt.

Konklúzió

Inkább ne vidd túlzásba a kávé fogyasztását, igyál helyette zöldteát, vagy ásványvizet. A koffein-tartalmú krémeket pedig bátran kenegesd a kényes testrészekre!

Ezt is szeretjük