Káros a túlzott higiéné?
Míg hajdanán csak heti egyszer fürödtek, addig ma a napi akár kétszeri zuhanyzás a normális. Ezt azonban a bőrgyógyászok vegyes érzelmekkel kezelik...
- Helyre teszik a problémás bőrt, pörgetik az anyagcserét: 6 tea, ami hatékonyan kiűzi a méreganyagokat »
- Így mutat ugyanaz a bőrhatású nadrág különböző stílusú szettekben: elképesztő, mennyi lehetőség rejlik benne »
- 4 nőies stílusvariáció a hullámos frizurára, ami most nagyon divatos: így készítheted el a csodás loknikat »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- 3 európai ország, ahova kevés magyar utazik, pedig érdemes lenne: igazi gyöngyszemek
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Fontos változás jön a magyarországi utakon: komoly büntetést kaphat, aki nem tud róla
Sok bőrgyógyász a túlzásba vitt tisztálkodás számlájára írja, hogy manapság emberek millióinak extrém száraz a bőre, pikkelyes és viszket a felső hámrétege. A bőrszárazság oka a csökkent faggyúképződés, amit legtöbbször a szappanoknak és mosakodószereknek köszönhetsz.
Jobb, ha langyos
A bőrgyógyászok egyetértenek abban, hogy a különböző szennyeződések rendszeres tisztálkodással - szappan nélkül is - lemoshatóak. A tisztálkodószerek nemcsak szárítják a bőrt, hanem annak vízmegkötő képességét is gyengítik.
A forró víz különösen káros, hiszen a meleg zsíroldó hatású: kioldja a bőr saját zsiradékát. Ha öt percig ácsorogsz forró vizes zuhany alatt, nagy valószínűséggel az összes lipidet "lemosod magadról". A vízminőség sem közömbös: a kemény víz jobban szárít, de ezt teszi a levegő is.
Az, hogy a bőröd simának és selymesnek, vagy mattnak és sprődnek tűnik-e, a vízháztartás függvénye. 20%-os hidratáltság - bár nem magas - már elég a rugalmassághoz, frissességhez, ha azonban a bőr felső rétegeinek víztartalma 10% alá esik - márpedig ez a helyzet száraz bőr esetében -, a hámréteg töredezettnek és pikkelyesnek tűnik.
Szükséges baktériumok
A bőr felszínét optimális esetben hydrolipid-film védi, amely biztosítja a 4,2-6,0 pH-értékű, azaz gyengén savas miliőt, ami a bőrbarát baktériumoknak nyújt táptalajt.
Ezek azok, amelyek megakadályozzák, hogy a bőr védtelenné váljon a betegségeket terjesztő kórokozókkal szemben. A baktériumok fontosak a bőrfelszínen, így eleve egészségtelenek azok a tisztálkodószerek, amelyek azt hirdetik, hogy a baktériumok 99%-át elpusztítják. A bőrnek igenis szüksége van rájuk, mint ahogy sok más egyébre is. A tisztálkodószereket ezért csak ott vesd be, ahol a bőröd valóban bepiszkolódott, vagy testszag keletkezett! Az alkáliszappanoknál kevésbé károsítják a bőrt a bőrazonos, 5,5 pH-értékű, azaz enyhén savas tisztálkodószerek, amelyek bár óvják a hydrolipid-filmréteget, a bőrfelszínt jobban szárítják.
Természetesen sem a szappanok, sem pedig a többi tisztálkodószer - ha nem viszed túlzásba a használatukat - nem károsak, de ha lehet, a fürdőhabokat tényleg kerüld! Válassz helyettük inkább a patikákban is kapható tusolóolajokat, fürdőolajokat, amelyeket eredetileg is eleve problémás, túl száraz bőrre fejlesztettek ki! A fürdőolajok "újrazsírozzák" a bőr felszínét, és egyben hidratálják is, ezért fürdés után ne töröld magad szárazra, csak óvatosan itasd fel a törülközővel a nedvességet!
Kencefice
A megfelelő bőrápolásból kihagyhatatlanok a testápoló krémek és hidratálótejek. A legjobbak a vízmegkötő anyagokat vagy glicerint tartalmazó készítmények, főként azok, amelyeket a "bőrazonos" minőségjelzővel illettek! A glicerin a bőr mélyebb rétegeibe jutva megköti a vizet, hasznos hatóanyagi pedig, mint például a gamma-linolénsav, a hámréteg védekezőképességét növelik.
Hármas védelem
A bőrt három tényező védi a kiszáradástól: vízmegkötő képessége, karbamid-tartalma, illetve a lipidek, azaz a bőr zsiradékai, amelyek a hámsejtekben természetes vízmegkötő barikádot képeznek. Emellett fontos még a hydrolipid-film is, vagyis az a vékony védőréteg, ami vízből és zsírfélékből képződik a bőr felszínén.
Vitaminokkal a szép bőrért
E-vitamin
Védi a sejteket a szabad gyököktől, amelyek az UV-sugárzás révén támadják meg az egészséges hámsejteket. Ám a bőr természetes vitamintartalma nem mindig elég, főként akkor nem, ha szoláriumozol vagy napozol. Fontos, hogy védd a bőröd, ehhez azonban már az 50%-kal megemelt E-vitamin-tartalmú krém is elég, ráadásul ezek a készítmények nemcsak bejuttatják a bőrbe a vitamint, hanem serkentik is azok termelődését.
C-vitamin
Stabilizálja a kollagént, és segíti a sejtek megújulását. A C-vitamin-tartalmú krémek javítják a bőr szerkezetét, és kisimítják az apróbb ráncokat.

Leplezd le az intim fertőzést!
A hasi fájdalom mögött más ok is állhat, például a hüvelygomba, ami gyakoriságát tekintve az egyik legnagyobb számban előforduló nőgyógyászati fertőzés. Ha a tüneteid régóta fennállnak, érdemes magad tesztelni és az eredménnyel orvoshoz fordulni.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
A-vitamin
Szabályozza a sejtosztódást, illetve közvetve elősegíti a bőr megújulását. Kis adagban is nagyon hatékony, túladagoláskor viszont bőrpírt okoz. Az A-vitamint mikrokapszulákba csomagolják, így a bőr mélyebb rétegeibe is képes behatolni, ránctalanít, és kisimítja a kültakaró egyenetlenségeit.
OLVASD EL EZT IS!

- cici
- dekoltázs
Kerek, kemény cicik melltartó nélkül

- kozmetikum
- testápolás
4 varázslatos hatású testradír a sima, bársonyos bababőrért

- testápolás
- bőrfeszesítő