A 6 leghatékonyabb házi megoldás napégésre: gyorsan enyhítik a fájdalmat és a pirosságot
Egyszerű, mégis gyorsan ható házi praktikákat mutatunk, melyek csökkentik a napégés kellemetlen tüneteit, és megnyugtatják a kipirosodott bőrt.

- 4 egyszerű, de ultranőies szett, amit Amal Clooney gyakran elsüt: hasonló fazonok árakkal, melyekkel megvalósítható a sikkes összhatás »
- 20 perc pilates, ami tónusoz és egyensúlyba hoz: a mélyen fekvő izmokat is megdolgoztatják ezek a lassú, kitartott gyakorlatok »
- Hátráltatja a hajnövekedést és irritációt okoz: 4 praktika, ami segít megszabadulni a fejbőrön lévő lerakódásoktól »

- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
Nyáron különösen fontos a fényvédelem, a bőrtípushoz illő naptejek használata a leégés elkerülése érdekében. Ám ha mégis megtörtént a baj, házi kencékkel is gyorsan enyhítheted a kellemetlen tüneteket.
Talán a legismertebb, legtöbbek által ajánlott praktika a fájdalmak csökkentésére a tejföl, azonban ezt egyáltalán nem jó ötlet a kipirosodott bőrre kenni. A tejsav irritálhatja az érzékeny területet, ráadásul a termékben baktériumok élnek, amelyek meleg felületre kerülve elszaporodhatnak, és akár fertőzést is okozhatnak. Mutatunk helyette néhány valóban hatásos praktikát.
Hideg borogatás és Aloe vera
Jó ötlet, ha jeges vagy hideg vízbe mártasz egy törölközőt, és azt helyezed óvatosan az érintett felületre 5-10 percre. Ez segít csökkenteni a kellemetlen, égő érzést és a gyulladást, ezáltal pedig igazi megkönnyebbülést jelent a testnek.

Az Aloe vera belsejében található zselé tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal és aminosavakkal, erőteljes regeneráló, gyulladáscsökkentő hatással bír, régóta használják sebek, égési sérülések kezelésére. A kipirosodott felületre kenve hamar enyhíti a panaszokat, és táplálja, hidratálja a megviselt bőrt.
Fürdő zabpehellyel vagy almaecettel
Remek megoldás, ha a szintén gyulladáscsökkentő, bőrmegújító tulajdonságokkal bíró zabpelyhet veted be ilyenkor: csak önts egy bögrényit belőle a langyos vagy hűvöskés fürdővízbe, és áztasd magad legalább negyedórán keresztül!

Ha gyulladás, akkor CRP gyorsteszt
A C-reaktív protein (CRP) egy májban képződő fehérje, melyet bakteriális fertőzések és gyulladásos megbetegedések kimutatására használnak, ezért a tesztet az akut fertőzéses megbetegedésre utaló jelek, úgymint hőemelkedés, láz, fejfájás vagy gyengeség esetén érdemes elvégezni.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
Az almaecet gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és csökkenti a gyulladást, az irritációt, de érdemes óvatosan bánni vele, és csak hígítva szabad használni a kívánt hatás elérése érdekében. A legjobb, ha ebből is a fürdővizedhez teszel, méghozzá fél bögrével, és negyedórán keresztül áztatod magad a kádban, majd egy ápoló tusfürdővel leöblíted a testedet.
Tea és uborka
A csersavat tartalmazó fekete és zöld tea is alkalmazható napégés kezelésére. Forralj fel egy nagy lábasnyi vizet, tégy bele 5-7 teafiltert, majd várj addig, amíg kihűl! Ha ez megtörtént, márts a teába egy törölközőt, és borogasd vele a kipirosodott bőrt 15-30 percen keresztül!

Az uborka csökkenti a gyulladást, a kellemetlen, feszülő érzést, és hűti, táplálja a testfelületet. Helyezd a zöldséget a hűtőbe, és ha már elég hideg, vagy vágd fel szeletekre, és így helyezd magadra, vagy pedig turmixold össze, és az így keletkezett pépet kend a bőrödre 15-20 percre! Hamarosan érezni fogod a hatását.
Házi módszerek izzadás ellen
Bár az izzadás a test egy teljesen természetes folyamata, gyakran igen kellemetlen tud lenni. Nyáron, a nagy hőségben nemcsak a ruhán nyomot hagyó foltok, hanem a szagok miatt is kínos helyzetbe hozhat. Ha úgy érzed, a 30 fok feletti hőségben már semmi sem hat, akkor érdemes az otthonodban található házi kencékhez nyúlnod. Próbáld ki az alábbi házi szereket önmagukban vagy az izzadásgátlód előtt alkalmazva!