Óvd a bőröd!

Az érzékeny bőr sokak problémája, és bármilyen bőrtípusnál előfordulhat. Ha nem akarsz kis piros pöttyöket, pörsenéseket a bőrödre, olvasd el cikkünket!

Húsvéti tojásvadászat
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Ötletek tetőtől talpig

Túl érzékeny a bőröd?

Ha a bőröd ég, viszket vagy túl száraz, majdnem mindig a rosszul megválasztott kozmetikum a bűnös! Mivel a nők 70–90 %-a érzékeny bőrű, érdekesek lehetnek a legújabb ápolási tippek!


Aki lefekvés előtt nem távolítja el gondosan a sminkjét, ne lepődjön meg, ha felébredve, a szeme duzzadt, az alsó szemhéja pedig vörös és kicsit fáj is.

Éjszaka: „rés a pajzson”

Éjszaka, amikor alvás közben megemelkedik a testhőmérséklet és többet izzadsz, „elolvad” az alapozó, szétfolyik a szempillafesték, és a ragacsos massza a levegőben keringő porszemeket magába szippantva befészkelődik a legkisebb ráncokba.

Normális esetben bőröd megfelelően védekezik a szennyeződések ellen. A bőrszövetben található zsiradék és folyadék együtt védőréteget képez, amolyan lélegezni képes high-tech pajzsot, amiről az idegen anyagok lepattannak.

Éjszaka azonban a bőr különösen érzékeny, mert ekkor a regenerálódásra és nem a védekezésre áll át. Ráadásul az arcon sokkal vékonyabb a bőr, mint más testtájékon, és sokkal több a faggyúmirigy is.

Itt pedig a káros anyagok be tudnak csusszanni. Persze, ha ez megtörténik, a védekezőrendszer a vérkeringéssel rögtön kisöpri a betolakodókat. Ám az, hogy a bőr apró „rendőrei” milyen gyorsan képesek reagálni, nagyban függ a bőr általános állapotától. Ha nem elég fürgék ezek a sejtek, a bőr enyhe pírral, esetleg gyulladással, a legsúlyosabb esetben pedig allergiával válaszol.

Az érzékeny bőr könnyebben reagál allergiával és fordítva: az allergiára hajlamos bőr nagyon érzékeny. Hajszálnyi az átmenet a két állapot között.

Veszélyes „szárazföld”

Az érzékeny bőrt különösen fontos védeni, és nem csak éjszaka. Nem egyszerű azonban megtalálni a megfelelő krémet: úgy kell passzolnia kültakarónkhoz, mint kulcsnak a zárhoz. Egyet sem ismerünk, ami mindenkinek jó lenne, úgyhogy még a barátnőd legtutibb tippje sem biztos, hogy hasznos. Sajnos a bőrgyógyászok nem ismerik túl jól a kozmetikumokat. Ezért vagy válassz olyan bőrgyógyászt, akinek kozmetológus végzettsége is van, vagy olyan doktornőt, aki sminkeli magát! Használat előtt teszteld a kozmetikumokat! Krémezd be magad, majd várj! Az a krém megfelelő, amelyik még három óra elteltével sem okoz semmilyen problémát.

Alapos vizsgálat

Ha szeretnéd megtalálni a „bűnöst”, tegyél félre három napra mindenféle krémet, sminket! Ezután egy(!) termékkel újra kezd el kezelni magad – mondjuk, a krémmel! Két nap múlva csatlakozhat hozzá – mondjuk – a tisztítószer… és így tovább.

Ha megtaláltad azt a terméket, amelyik kiváltotta az irritációt, nézd meg a gyártót! Hívd fel az információs vonalat vagy a vevőszolgálatot, és kérdezd meg a szakorvost – általában minden kozmetikai cég tart bőrgyógyászt vagy más szakembert – az egyes hatóanyagokról! Amikor kilistázta az összetevőket, elmehetsz allergiatesztre.

Mindenképpen allergológust keress fel, ugyanis olyan orvosok is végeznek allergiatesztet, akik erre nincsenek kellőképpen kiképezve! Korrekt vizsgálat esetén egy egész listát kaphatsz az összes allergénedről.

Semleges illatok

A „mimózáknak” sajnos tabu a parfüm, mert ugyanolyan negatív reakciókat válthat ki, mint az allergiások esetén a parlagfű.
A címkén a parfümmentes vagy illatanyagmentes kifejezést kell keresned! Ugyanez áll a konzerválószerekre is.

Ingerlő krémek?

Jó sok pepecselés és biotechnológiai kutatás kellett ahhoz, hogy szójából és kukoricából előállítsák a fucogel nevű kivonatot, ami még az ingerlékeny bőrt is képes megnyugtatni. Hasonlóan jótékony hatású a termálvíz, a tea, a citromfű és az ázsiai shiso-gomba kivonata. Ezek valamennyien képesek megnyugtatni a stresszes bőrt.

Rizikós nyirkosság

A kézen jól megfigyelhető, hogy a gyakori kézmosás következtében a víz és a szappan lemarja a védőréteget. A gyűrűk alatt sokáig nyirkos marad a bőr, ezért felpuhul, sérülékennyé válik.

  • kézmosás előtt mindig vedd le az ékszereket, a szappanmaradékokat pedig alaposan távolítsd el!
  • mindig krémezd be a kezed rögtön kézmosás után, az ujjközöknél is!

Érdekesség! Egy fluoreszkáló krémmel végzett kísérlet bizonyította, hogy ezt a részt előszeretettel hagyjuk ki, és ez az a terület, ahol leggyakrabban alakul ki az ekcéma.

Hónaljban…

Nem tudod elviselni a dezodorokat? Ennek is az az oka, hogy a hónalj nedvesebb, és más pH-jú, mint a többi bőrfelület.


Tipp: ne használj alkoholtartalmú, illatos deót, inkább deókristályokat, ezek is csökkentik az izzadságtermelést! Hatásosak lehetnek még a pH-értéket csökkentő deók – ezekből hatásuknál fogva kevesebb is elég.

Ha szívesen olvasnál életmódról, egészségről, fogyókúrákról, érdekel a wellness világa, itt az ideje, hogy megvásárold az Ideál Magazin júniusi számát. Ízelítő a tartalomból:

Ésszerű fogamzásgátlás
Soha többé lábgombát!
Ne izzadjunk!
Érhálóban
Szívügyünk
Neurálterápia női bajokra is
Örömteli mozgás

Olvass bele a legfrissebb szám tartalmába:
Puffasztók és apasztók »

OLVASD EL EZT IS!

arcradir lead
  • arcápolás
  • pakolás

Egy éjszaka, mínusz 5 év

Ezt is szeretjük