Aknés, pattanásos bőr: milyen rejtett okok állhatnak a háttérben?
Sajnos a ritkán használt sminkszer sem áll el évekig, és ha nem selejtezed ki, az egészséged bánhatja.
Érdemes odafigyelned arra, hogy bizonyos időközönként felfrissítsd a neszesszered tartalmát, főleg, ha ritkán sminkelsz, vagy van olyan piperecikked, amit nem sűrűn veszel kézbe. Az idő ugyanis a kozmetikumok felett is eljár, és ha véletlenül romlott sminket használsz, az árthat a szépségednek és az egészségednek is.
A különböző kozmetikumoknak változó az élettartamuk, de ha megfelelően, száraz és hűvös helyen tárolod őket, az növeli a felhasználhatóság idejét.
Alapozó
Ha minden nap használod, elfogy, mire megromolhatna, de ha ritkábban dolgozol vele, érdemes félévente lecserélned az alapozódat. Ennél a kozmetikumnál könnyű észrevenni, ha már nem jó: ha a színe vagy a szaga megváltozik, ne használd tovább! Ilyenkor már bőrirritációt, pattanásokat, kiütéseket okozhat - azok elfedése helyett.
Púder, pirosító
Megromlásának legtipikusabb jele az, ha a púder megkeményedik. Ilyenkor szinte már használhatatlan, így valószínűleg úgyis a szemetesbe kerülne. A másik intő jel az, ha szürkés réteg jelenik meg a púder tetején, ami a kivédhetetlen nedvesség miatt keletkezik. A következmények ugyanazok lehetnek, mint a romlott alapozó használatakor.
Szemceruza
Mivel a szem nagyon érzékeny terület, a szemceruza vagy tus negyedévente cserélendő. Egyértelműen romlott, ha a szaga megváltozik, kellemetlen, tolakodó lesz, és a ceruza hegye már nem egynemű, hanem csomós, és könnyen szétmállik. Ezzel különösen vigyázni kell, mert nemcsak szempirosság és viszketés léphet fel használata nyomán, hanem kötőhártya-gyulladást is okozhat!
Szemhéjfesték
Akár porról, akár folyékony állagú szemhéjfestékről van szó, fokozott figyelmet igényel az állapota, és szintén háromhavonta ajánlott cserélni. A szemhéjpúder megkeményedése, megváltozott szaga, illetve a rajta lévő szürkés réteg egyértelműen jelzi a szavatosság lejártát. A folyékony szemhéjfesték esetében az állagának megváltozása, csomósodás vagy éppen felhígulás a bizonyíték. Ilyenkor már semmiképp ne használd őket, mert irritálják a szemedet, és gyulladást okozhatnak.
Szempillaspirál
A szempillaspirál keféje által a baktériumok visszakerülnek a tubusba, és ott is maradnak, amíg következő alkalommal fel nem kened őket. Ezért különösen vigyázni kell, hogy a festék ne romoljon meg, és ne adjon táptalajt még a baciknak is. Ha a termék kukaérett, megváltozik a szaga, és olajosabb lesz az állaga, valamint nehezebb eltávolítani. Két-háromhavonta cseréld a szempillaspirálodat, mert az irritáción és gyulladáson kívül árpát is okozhat, ha megromlik!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Szájfény, rúzs
Talán a rúzs és a szájfény áll el a leghosszabb ideig, de 10-12 hónap után már ajánlott lecserélni őket.
Ám előfordulhat, hogy ez alatt az idő alatt mégis megromlanak, intő jel, ha a rúzson kicsapódik az olaj, vagy állaga megváltozik, megkeményedik, egyenetlen lesz, és nehézzé válik a felvitel. Ha a szájfény csomós lesz, szintén szemetesbe való.
A szájon át a legkönnyebb betegséget elkapni, így semmiképp ne használj olyan rúzst vagy szájfényt, amiről gyanítod, hogy nem sok van neki hátra - ilyenkor már az íze is émelyítő!
OLVASD EL EZT IS!
- arc
- smink
Így számolj le a téli, szürke bőrrel
- színek
- smink