Sima és hidratált lesz a bőröd a konyha csodaolajától
Tévedés, hogy egy konyhai olaj csak főzésre használható.
A kókuszolaj jótékony hatásai révén az utóbbi időben a reformkonyha megkerülhetetlen elemévé vált. A low carb, a paleo és számos más diéta alapanyaga azonban nemcsak belsőleg kedvez a szervezetednek, mára a szépségipar is felismerte ajándékait.
Ezt a tápláló csodát, amit már minden bioboltban és nagyobb üzletben megtalálhatsz, közepes lánchosszúságú telített zsírsavai miatt kókuszzsírnak is nevezzük. Állagát tekintve is inkább zsírnak mondhatjuk, hiszen 25 fok alatt fehér tömbbé szilárdul, és csak hő hatására válik folyékonnyá. Közvetlen melegítésre azonban nincs szükség, bőven elég ugyanis, ha egy kis darabkát a kezedbe veszel, az ujjaid melegére máris olvadni kezd, és pár másodperc alatt kenhető, olajszerű állagot kapsz.
A testet öltött egészség
A kókuszolaj telis-tele van hasznos tápanyagokkal, ezek közül a legfontosabb, a laurinsav például egy olyan antibakteriális hatású anyag, ami még az anyatejben is megtalálható. Kaprilsavtartalmának köszönhetően pedig erős gomba- és vírusölőnek számít, emellett jelentős például cink-, vas-, kalcium-, niotin- és természetes E-vitamin-tartalma, ezáltal remek antioxidáns-forrás, segít a szabadgyökök legyőzésében, és kiválóan alkalmas hidratálásra is.
Az étkezésben számos pozitív tulajdonsága ismeretes: összetevői fokozzák az erek rugalmasságát, csökkentik az inzulinrezisztenciát, a ketonok közvetlen energiaforrást jelentenek a sejteknek, sőt, a sérült sejtek regenerálásában is szerepet játszanak. A vércukorszint optimalizálása révén segít a Candida elleni küzdelemben, valamint a pajzsmirigy működését is serkenti.
Miért használd a bőrödön?
Azon túl, hogy rendkívül jó diéta-alapanyag, a kókuszzsír a bőr számára is fontos tápanyagforrás lehet. Ellentmondásosnak tűnhet, ám annak ellenére, hogy az állaga zsírszerű, hidratáló hatása révén megelőzi a bőr elzsírosodását, sőt, egyesek szerint alkalmazásával a ráncoktól is jó eséllyel megszabadulhatsz.
A már említett regeneráló hatás miatt a sebek és hegek kezelésében is segítségedre lehet, hiszen felgyorsítja a gyógyulást. Nyugtatja az irritált, érzékeny bőrt, így napozást, sőt, borotválkozást követően is ajánlják a bőr regenerálására.
Bámulatos puhító hatása miatt szőrtelenítés előtt is javasolt, valamint bőrkeményedések kezelésére is alkalmazható, sőt, sokak tapasztalata szerint jó szolgálatot tesz a sminklemosásban is, szépen eltünteti a festéket és a szennyeződéseket az arcról. Ha elkevered egy kis tengeri sóval vagy szódabikarbónával, remek házi arcradírt készíthetsz belőle.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ezekkel fokozhatod a hatást
Bármilyen formában is szeretnéd használni, kedvezel a bőrödnek. Alkalmazható teljesen natúrban, hiszen illata kellemes, enyhe, de ha mégis szeretnéd felturbózni, egy kis tégelyben pár csepp illóolajat bármikor hozzátehetsz. Azonban légy elővigyázatos a hígítási arányokkal, hiszen még a garantáltan jó minőségű, természetes illatanyagok is árthatnak a bőrödnek, ha túlzásba viszed alkalmazásukat. Mindig figyeld az adott termék ajánlásait!
Kókuszolaj és kókuszolaj: mi a különbség?
A kókuszolaj vásárlásánál szintén érdemes odafigyelni a minőségre. A legolcsóbbak a finomított kókuszolajak, amelyek egy olyan eljáráson esnek át, melynek során a laurinsav, az aminosavak és a vitaminok is távoznak belőlük. Enyhén sárgás, szagtalanított olaj lesz belőlük, ami főzéshez és sütéshez ugyan használható, hiszen semleges ízű, ráadásul még így is sokkal egészségesebb a napraforgónál, de a bőrápoláshoz nem igazán ez a típus ajánlott.
A hidegen sajtolt és a szűz kókuszolajok nem esnek át előzetes hőkezelésen, előállításuk mechanikus úton történik, így megőrzik értékes tartalmukat. Színük áttetsző, ízük és illatuk pedig kicsit erősebb az előbbinél. Bár valamivel drágábbak, bőrápolásra leginkább ezek ajánlottak, hiszen minden pozitív tulajdonsággal rendelkeznek.
OLVASD EL EZT IS!
- bőrápolás
- arcápolás