Házi csipkebogyólekvár a nagyi receptje szerint
Most már főzhetsz C-vitaminban gazdag csipkebogyólekvárt. A megfázásos időszakban jól jön.
A csipkebogyó- vagy hecsedlilekvárt nagyanyáink is imádták, hiszen rengeteg jótékony hatása van: hashajtó, gyulladáscsökkentő, immunerősítő, és segít a megfázás elleni küzdelemben is. Igaz, kicsit hosszadalmas elkészíteni, de megéri rászánni az időt.
Csipkebogyólekvár
Hozzávalók
- 5 kg csipkebogyó
- 2,5 kg cukor
- 1 citrom
- nátrium-benzoát
Elkészítés:
A csipkebogyót mosd meg, távolítsd el a végeit. Vágd ketté a bogyókat, majd kapard ki a magját és a szőreit. Ezt a lépést nem szabad kihagyni, mert ha a szőrök bennemaradnak a lekvárban nagyon irritálhatják a nyálkahártyát és a gyomrot. Öntsd fel annyi vízzel, amennyi jól ellepi, majd kis lángon főzd egy órán át. Utána egy kis lyukú szűrőn fakanál segítségével passzírozd, azaz nyomkodd át. Így megszabadulsz a héjától és az esetleg még benne maradt szőröktől.
Ha kész, mérd le, és adj hozzá kilónként 50 deka cukrot. Tedd vissza a tűzre, majd facsard hozzá a citrom levét. Főzd még 20-25 percig. Utána merd felforrósított üvegekbe, mindegyik tetejére rakj késhegynyi tartósítót, és azonnal zárd le. Fordítsd fejre három-négy percre, majd rakd plédek közé, és várd meg, amíg a dunsztban kihűl.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció