Váltsd ki a vegyszereket illóolajjal! Mutatjuk, melyik mire jó pontosan
A zöld életforma jegyében olyan illóolajokat mutatunk, amelyeket nyugodt szívvel bevethetsz a háztartásban is.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- Galambos Lajos házassága 22 év után válságban van - Ezért romlott meg a kapcsolatuk Boglárkával
- Kvíz! 8 ismert gyerekdal jogásznyelvre lefordítva: mennyit találsz el közülük?
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
Sokan nem szeretik a vegyszereket az otthonukban, és inkább a természetes megoldások felé fordulnak.
Ezek között is külön csoportot képviselnek az illóolajok, amelyek egy kis ecettel vagy citrommal elkeverve sokszor hatékonyabbak, mint a boltban kapható tisztítószerek, ráadásul még a környezetet is kímélik. Ugyanakkor nem mindegy, melyiket mire használod - ebben segít kisokosunk.
Kiváló tisztaság, maximális rend
Mielőtt kikevernél egy adag házi takarítószert, érdemes kicsit elmélyülni az illóolajok összetételében. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen tisztaságút veszel. A 100%-ban természetes alapanyagokból készültek a legjobbak, melyek úgynevezett kemotípus szerinti bevizsgáláson esnek át.

Ez röviden azt jelenti, hogy nemcsak botanikai szempontból vannak ellenőrizve, hanem biokémiaiból is, így az emberi szervezetre gyakorolt hatását is tanulmányozzák, mielőtt a boltokba kerül. Innen lehet tudni, hogy adott esetben egy illóolaj használható-e gyermekeknél, kismamáknál, vagy egyes betegségek idején.
4 az 1-ben csodafegyver
A citrom fertőtlenítő és zsíroldó hatása közismert, sőt vízkőoldóként is funkcionál, így igazi ász, még illóolaj formájában is. Keverj 1 dl ecetet, 2 púpozott evőkanál szódabikarbónát és úgy 15 csepp citromillóolajat egy vödör felmosóvízben, majd töröld át vele a csempét, a tűzhelyet, vagy moss fel vele. Mindamellett, hogy leszámol a szennyeződésekkel, a citrom illata is friss érzetet kelt a lakásban.

A Panarom citromhéjas illóolaja baktériumölő, vírusölő és térfertőtlenítő hatású. Bár elsősorban párologtatóba ajánlják, a fenti recepthez is nyugodtan hozzákeverheted.
Új módszer a fertőtlenítésre
A baktérium- és vírusölő készítmények nagyon hasznosak, ha fertőtleníteni szeretnéd a wc-t, a kilincseket, a mosogatót vagy éppen a ruhákat. 1 liter vízhez keverj 2 dl ecetet, és csepegtess bele kakukkfű-, levendula- és rozmaringolajat, vagy néhány pöttynyit a Panarom Ambiance Provencale fertőtlenítő illóolaj-keverékéből, ami mindhárom hozzávalót tartalmazza.

A kakukkfű baktérium- és gombaölő hatással bír, a rozmaring és a levendula pedig antibakteriális hatású, vagyis mindhárom a fertőtlenítést szolgálja.
Tiszta levegő
Nemcsak a felületekre, hanem a lakás légterére is ráfér olykor a tisztítás. A kereszthuzatnál jobb módszer nincs, de ha ez nem megoldható - vagy ha épp valamilyen légúti fertőzés ostromol -, válaszd az eukaliptusz és menta duóját. Mindkettő antibakteriális hatású, és a tér megtisztítása mellett az orrot is tisztítják.
10-20 cseppet tegyél a párologtatóba, és hagyd néhány órán át illatozni, vagy ha még erősebb hatást szeretnél, akkor a távirányítókat, a számítógép billentyűzetét és minden gyakorta érintett felületet törölgess át 1 liter víz és 15 csepp illóolaj keverékével a betegségek elkerülése érdekében.

A Panarom Immunerősítő-fertőtlenítő Eucaly’mix illóolaj-keveréke hasznos segítség a háztartásban, de nem ajánlott használni, ha pici gyerek is tartózkodik a térben.
Univerzális használat
Az alkohol sokoldalú tisztítószer, amit a lakás különböző pontjain szinte minden szennyeződéssel szemben bevethetsz.