Tökéletes mosásra vágysz? Ezeket tartsd szem előtt! (x)
Érdemes néhány aranyszabályt betartani annak érdekében, hogy tiszták és illatosak legyenek kedvenc ruhadarabjaink.
Ruháink tisztítása nem tűnik egy bonyolult folyamatnak, és valójában nem is az, érdemes azonban néhány aranyszabályt betartani annak érdekében, hogy valóban tiszták és illatosak legyenek kedvenc ruhadarabjaink. Mutatjuk, hogy mire figyeljünk a tökéletes mosás érdekében!
Tartsuk be a ruhacímke ajánlásait!
A ruhacímkén található ikonok nemcsak dísznek vannak feltüntetve. Elég csak egyszer megnézni, hogy melyik ikon mit is jelent, és utána minden új ruhadarabnál egyszerűen ellenőrizhetjük, hogy mire is figyeljünk, mielőtt bekerülnek a mosógépbe - ha egyáltalán nem az a kikötés, hogy csak kézzel lehet mosni.
Sokan csak a 40 vagy 60 fokos mosásra esküsznek, pedig megfelelő mosószer, például egy jó minőségű vízlágyító segítségével már alacsony hőfokon is kielégítő eredményt tudunk elérni. A címke ellenőrzése pedig csak pár perc befektetett energia, amellyel akár hosszú éveket adhatunk kedvenc ruháinknak.
Gondoskodjunk mosógépünk tisztaságáról is!
Bár a mosógép egy használati eszköz, nem árt rendszeresen gondoskodnunk a karbantartásáról. Hiszen ha nem takarítjuk rendszeresen, vagy nem használunk megfelelő vízlágyítót, akkor rengeteg kosz lerakódhat a dobban és a mosószer-, illetve öblítőadagolóban is.
Szerencsére már van olyan vízlágyító, ami megoldhatja a problémánkat. A Calgon Hygiene Gél ötvözi a vízkő elleni védelmet az antibakteriális összetevőkkel, így a mosógépben található baktériumok 99,9%-át elpusztítja*, semlegesítő hatása pedig védi a mosógép minden fontos részét. Javasolják, hogy használjuk minden mosásnál a vízkő elleni védelem érdekében. Ugyancsak érdemes a Calgon 3az1-ben Gélt is használni, ami pedig megvédi mosógépét a vízkőtől, kosztól és a kellemetlen szagoktól.*
Ügyeljünk a színes ruhadarabokra!
Szerencsére manapság már nincs szükség arra, hogy színek szerint válogassuk szét a ruhákat. Megfelelő mosószert és kiegészítőket használva nem kell attól félni, hogy piros foltok jelennek meg a citromsárga pólón, vagy hogy éppen az almazöld inget batikoljuk össze a kék és rózsaszín árnyalataival.
Fontos, hogy olyan adalékanyagot használjunk, amely megfogja a színeket, vagy pedig színfogó kendővel védekezzünk a különböző színek összemosása ellen. Azért a fekete és a fehér ruhákat nem árt külön kezelni, hiszen manapság már vannak olyan mosószerek, amelyek kimondottan a fekete szín megőrzésében segítenek, a fehér ruhákhoz pedig hasznos, ha az erre ajánlott mosószert használjuk a ragyogóan szép, fehér színük megtartása érdekében.
Ne hagyjuk órákat a mosógépben a ruhát!
Nincs annál kellemesebb, mint a frissen mosott ruha öblítőillata, ez azonban könnyedén elillanhat, ha a mosás után nem kerülnek a ruhadarabok rögtön a szárítóra vagy a szárítógépbe. Amennyiben nedvesen egymáson állnak és párolognak a textilek, úgy igen gyorsan szagossá válhatnak, nem beszélve a pára hatására a mosógépben megtelepedő gombákról és baktériumokról. Éppen ezért ne feledkezzünk meg a teregetésről, mert ezzel is hozzájárulhatunk a tökéletes mosás élményéhez.
Ne töltsük túl a mosógépet!
Idegesítő lehet, ha éppen az utolsó 4-5 ruhadarab nem fér be az aktuális mosásba, mégsem érdemes mindenáron a mosógépbe tuszkolni ruháinkat az utolsó szálig. Nem véletlenül jelzik ki a mosógépek, ha túltöltöttséget érzékelnek, ha ez előfordul, az a hatékonyságuk rovására mehet, és akár a túltöltés miatt nem lesznek tiszták a textilek. Nem beszélve arról, hogy a túlzottan megtöltött mosógép hamarabb tud rongálódni is, éppen ezért érdemes inkább kivárni a következő mosást az eredményesség érdekében.
*EN13697 szerint tesztelve, 40°C vízhőmérsékleten végzett 60 perces mosáson.
*Biocidok alkalmazásakor ügyeljen a biztonságra! Használat előtt mindig olvassa el a címkét és a használati útmutatót!
* Használja minden mosásnál / ¹ közepesen kemény víz területek alapján.
(Képek forrása: shutterstock)