Tedd meg, és ezresekkel csökken a fűtésszámlád: így tisztítsd ki a radiátorod!
Bizonyos időközönként ezt nagyon fontos megtenned.
Ahhoz, hogy ne pazarold az energiát, a radiátor pedig lehetőségeihez képest optimálisan fűtse az adott helyiséget, bizonyos dolgokat meg kell tenned, lehetőleg még a fűtésszezon kezdetén, azonban később is jobb, mint soha.
Fontos például, hogy ne lógasd elé a függönyt, told el előle a bútorokat, és lehetőleg a tetejére se pakolj, emellett a szoba felé irányíthatod a belőle áradó meleget, ha polcot szerelsz fölé, de az is sokat segíthet, ha mögéje teszel hőtükörfóliát, mely segít, hogy ne a falat, ezáltal pedig az utcát fűtse.
Ne hagyj rajta szigetelő porréteget!
A megfelelő működést elősegítheted azzal, ha felismered a gyanús jeleit annak, hogy a fűtőtest légtelenítésre szorul, amellett azonban, hogy szakemberrel az éves karbantartás során portalaníttatod a kazánt, ezt a radiátor esetében is nagyon fontos megtenni, utóbbit azonban - előbbivel ellentétben - saját kezűleg is kivitelezheted.
A vastag porréteg szigetel, így rontja a radiátor hőleadásának minőségét, ami miatt elsődleges, hogy tetejét, oldalát, elejét és hátulját rendszeresen portalanítsd akár egy ronggyal, akár tollseprűvel, akár más módszerrel.
Ezt tedd a radiátor fölé, hogy olcsóbb legyen a fűtés: a legegyszerűbb módszerek!
Nézegess képeket!
ElolvasomMivel azonban belsejét már jóval nehezebb elérni, célszerű beszerezni speciális eszközt, háztartási boltokban például kapható az üvegmosó keféhez hasonló, hosszú nyelű eszköz, mellyel a nehezebben elérhető pontokhoz is hozzá lehet férni.
A radiátor belsejéből a porszívó magas fokozaton való működtetésével is el lehet távolítani nagyobb mennyiségű port, ha azonban valóban nagyon poros, és régóta nem lett alaposan kitisztítva, akár elzárására és leszerelésére is szükség lehet, amit azonban a biztonság kedvéért jobb szakemberre bízni.
OLVASD EL EZT IS!
- bútor
- lakberendezés