A Peking alatti atombunkerekben egymillióan élnek ma is: patkányjáratoknak nevezik a sötét, szűkös helyeket

Szinte egy külön város van a nagy metropolisz alatt, ahol sötét kis lyukakban tengetik az emberek a mindennapjaikat.

Peking atombunker-lakások
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Még elképzelni is nehéz, milyen lehet mindennap egy föld alatti, szűkös, sötét lyukban élni, ám sok embernek ez nem csupán fantázia, hanem a valóság. Ha Pekingre gondolunk, egy rohamosan fejlődő, modern metropolisz juthat az eszünkbe, ám egyeseknek a lakhatást a csillogó és égbe magasodó épületek alatti bunkerrendszer jelenti.

Ázsiában nem egyedi, hogy szűkös, rossz körülmények között élnek a szegényebb rétegek: Hongkongban sok helyen ketrecekbe zsúfolódnak, Dél-Koreában pedig olyan apró lakásokban kénytelenek meghúzni magukat, ahol még a lábukat sem tudják kinyújtani. Pekingben a föld alatt, az egykori atombunkerekben uralkodnak hasonló állapotok.

Egymillióan a föld alatt

A hidegháború idején komolyan fenyegette a lakosságot a kínai-szovjet határkonfliktus, ami akár atomháborúvá is mérgesedhetett volna, ezért Kína akkori vezetője, Mao Ce-tung elrendelte a Peking alatti atombunkerek megépítését 1969-ben. A munkák gyorsan haladtak, és olyan hatalmas rendszert építettek a föld alá, ami akár hatmillió embert is képes lett volna befogadni, ráadásul helyet kapott benne színház, kórház, iskolák és éttermek.

Mivel az atomháború végül szerencsére nem következett be, ezért a bunkerre sem volt szükség érdemben. A hatóságok azonban nem szerették volna, hogy kihasználatlanul álljon, ezért egyes részeit bérbe adták, és egyre több ember költözött a föld alá az olcsó lakhatás miatt. Főként szegény, vidékről érkezett emberek élnek a bunkerben, akik a jobb élet reményében költöztek a fővárosba, de a horribilis lakásárakat már nem tudták megengedni maguknak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

(Képek forrása: Twitter)

Ezt is szeretjük