Minden foltot kivesz, de elég bizarr: így használd az epeszappant

Régi, jól bevált tisztítószer az epeszappan. Tudd meg, miért szeretik annyian!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A bioboltokban, sőt, a drogériákban is kapható az úgynevezett epeszappan, mely annak ellenére, hogy hatóanyagát tekintve sokakban visszatetszést nyer, igen kelendő és népszerű termék.

Tényleg epéből készül?

Az epeszappan éppúgy szilárd zsírokból, illetve olajokból áll, mint bármely más szappan, azonban marhaepéből származó enzimeket, illetve savat és sót tartalmat, mely tulajdonsága miatt tisztítóereje jóval nagyobb, mint más szappanoké: kiválóan oldja a zsírt, a zsírsavakat és a szappant.

Mindemellett a kozmetikai iparban is használják, elsősorban bőrpuhító szerként, illetve pattanások ellen.

A szappan epetartalmát a szarvasmarha epéje adja, ezt őrlik porrá, majd keverik a tisztítószerhez. Csak az epéért azonban nem vágnak le szarvasmarhát, az anyagot az élelmiszeripari célokból vágóhídra küldött állatokból nyerik.

Bár furcsa érzetet kelt az epe tisztításra való alkalmazása, fontos tudni, hogy a szappan állagán, színén vagy szagán egyáltalán nem látszik, milyen hatóanyagot adtak hozzá, épp olyan, mint bármelyik más szappan.

Hogyan használd?

A folttisztító epeszappanok általában 500 és 900 forint között kaphatók, a szappan formátum mellett pedig folyékony formában, illetve szórófejes verzióban is hozzáférhetők.

A legkülönösebb házi WC-tisztítók

Nézegess képeket!

Elolvasom

Régi és jól bevált tisztítószernek számítanak, amennyiben zsír-, tinta-, vér-, fű- vagy olajfoltokról van szó, emellett a ruhák mellett a szőnyeg-, a függöny- és más kárpit tisztítására is alkalmasak.

A foltot be kell dörzsölni a nedves szappannal, rajta hagyni 20-25 percig, majd a ruhát a szokásos módon kimosni. De az is jó, ha bedörzsölöd a foltot, majd így teszed a gépbe az anyagot.

Mivel az epeszappan rendkívül erős, ugyanakkor fehérítő hatása is van, ne használd olyan ruháknál, melyek nem színtartóak - alkalmazás előtt ellenőrizd, hogy a ruha engedi-e a színét. Fontos továbbá tudni, hogy kényes anyagokhoz és gyapjúhoz sem tanácsos alkalmazni.

Használnál ilyen szappant?

Ezt is szeretjük