Itt tényleg családok laknak? A földkerekség 4 legmagányosabb háza, melybe bármikor beköltöznénk
A magányos házak teljesen elzártak a civilizációtól.
Előfordul, hogy az ember csak úgy elzárkózna a világtól valami elszigetelt helyen, hogy megnyugtassa a lelkét, és háborítatlanul átélje a teljes csendet. Csak keveseknek adatik meg, hogy a mindennapokat a civilizációtól távol töltsék.
Néhány ház viszont pont olyan látszatot kelt, mintha a világ szélén épült volna meg. Bár van köztük olyan, amit már nem családi lakhelyként használnak, hanem turisztikai célokat szolgál, falaik arról tanúskodnak, hogy egykor az elszigeteltség és a cudar környezeti viszonyok ellenére is élet folyt közöttük.
Privát sziget Kanadában
Az Ezer sziget nevű szigetcsoport a Szent Lőrinc-folyón húzódik meg az Egyesült Államok és Kanada határán. Az egyik kis privát szigeten egy ház épült Just Room Enough néven, mely máig lakott. A Sizeland család birtoka ez, akik egy kényelmes, mégis elszigeteltebb búvóhelyet kerestek.
A család szándéka ellenére természetesen nagy turistalátványosság lett az otthonukból. Nehézséget jelent az is, hogy a megáradt folyó olykor a falak közepéig ér, visszahúzódása után mégis ismét előkerülnek a nyugágyak és a bájos kerti bútorok, és visszatér minden a régi kerékvágásba.
Izlandi idill
Izlandnál alig lehetne jobb helyet találni az elbújáshoz. Az idilli szigetországot határoló lakatlan szigetek közül kettőn mégis van egy-egy kis menedékház, melynek múltját nem mindenki ismeri. Ellidaey szigete például nem volt mindig lakatlan, megközelítőleg háromszáz évvel ezelőtt még öt család lakta.
A családok többnyire halászattal foglalkoztak, emellett lundákat vadásztak, és szarvasmarhát is tenyésztettek. Az emberek végül szépen lassan elköltöztek a szigetről, az 1930-as években az utolsó állandó lakos is elhagyta a helyet.
Az elszigetelt házikó az '50-es évektől vadászházként és menedékházként működött, a helyen térerő, áram és vízvezeték sincs, az esővíz gyűjtésével gazdálkodnak, a szauna viszont nem hiányozhat.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ház a Drinán
A Nyugat-Szerbiában, a Drina folyó közepén épített házat a National Geographic oldalán közzétett, Irene Becker által készített fotó tette híressé. A kunyhó ötlete 1968 nyarán született meg egy csapat fiú fejében, miután a sziklákra kellett menekülniük a folyó hullámai elől.
Milija Mandić és barátai a következő évre befejezték a nyaralásaikra szánt kis házat. Akkoriban még senki nem ismerte a helyet. Az anyagokat csónakokkal, kajakokkal szállították a sziklaszigetre, a kemény munka végül meghozta gyümölcsét. A helyet ezt követően is sokszor elmosta az ár, de mindannyiszor újraépítették, a ház pedig felejthetetlen élményeknek, szerelmeknek, barátságoknak adott helyszínt.
Ház a sziklák között
A Castel meur, vagyis sziklák közötti ház a franciaországi Bretagne régióban épült még 1861-ben, a La Manche partján. A hely közigazgatásilag Plougrescant községhez tartozik. Az építtető tulajdonos egykor azért döntött úgy, hogy a falakat a sziklák közé emeli, hogy ezzel otthonát megvédje az erős óceánparti viharoktól.
A ház máig lakott, a tulajdonos halálát követően leszármazottai éltek itt időnként. Jelenleg az unoka él a házban, aki 2004-ben költözött be, miután felszámolta amerikai üzletét, és hazatért Franciaországba. A hely festői, turisztikai látványosságként is szolgál, bár érthető okokból látogatni nem lehet.
Meseszép otthonuk lett olcsón
Nem kell sok pénz a boldogsághoz. Ez a fiatal pár egy nagyon rossz állapotú lakást tudott csak megvásárolni, mégis gyönyörű otthont teremtettek belőle.