Így rendezd be okosan a galériás lakást: rengeteg helyed lesz kevés négyzetméteren is

A galériás lakás akár megduplázhatja a rendelkezésre álló helyet. Nem mindegy azonban, hogyan használod ki.

Galériás lakás előnyei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A belvárosi lakások és albérletek nagy megmentője a galéria. A belmagasság praktikus kihasználása, ha vízszintesen félbevágjuk a teret, nem utolsósorban pedig a lakás piaci értékét is növeljük. 

A galériát nem mindegy, milyen alapanyagból építjük be otthonunkba, fontos, hogy az ingatlanhoz leginkább illő alapszerkezetet válaszd.

Mindent a galériáról

A leggyakrabban használt anyagok a klasszikus fa, fém vagy gipszbeton. Ha apró, egyszobás lakásról beszélünk, a fa a legköltséghatékonyabb megoldás, ezt követi az acélszerkezet és a gipszbeton.  

A lépcső a galéria elengedhetetlen része, melyet a megfelelő szög, szélesség és a fokok magassága határoz meg. Ennek megtervezésekor a legfontosabb, hogy a lépcső minél kisebb helyet vegyen el az amúgy is apró területből. A lécek alatti teret érdemes gardróbbal vagy könyvespolcokkal beépíteni, de akár a lépcsőbe is rejtheted a dolgaidat.

A galéria a lakás legsötétebb része, ezért mindig gondoskodj a megfelelő világításról. Vezess fel kapcsolót, hogy később ne kelljen sötétben felbotorkálni!

Mire használhatod fel a galériát?

Amennyiben igazán nagy - körülbelül 4,2 méteres - a belmagasság a lakásodban, állógalériát is kialakíthatsz. Ilyen esetben hálószobát vagy akár irodát is varázsolhatsz a rendelkezésre álló helyből. A hálószoba közkedvelt megoldás, hiszen kuckós érzetet ad, és akár kisebb magasságú galériánál is megoldható.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Tárolónak is remek ötlet felhasználni ezt a részt. A tárolórendszert az előszobában, konyhában vagy fürdőszobában érdemes kialakítani. A tárológaléria lehet beépített, szabadon álló vagy hídszerűen kialakított, az elérhetőség érdekében pedig érdemes mobil lépcsővel kiegészíteni.  

Ha gyerek van a családban, de hely szűkén vagy, a galériát gyerekszobának is beépítheted. Mivel ők kisebbek, tökéletes játszó-, tanuló- vagy alvókuckót alakíthatsz ki. 

Galéria kidekorálása

A galérián általában szűkös a hely, ezért nem tanácsos túlzásba vinni a dekorációt. Ha szeretnéd otthonosabbá tenni a hangulatot, törekedj a személyes tárgyak használatára, melyek kis mennyiségben otthonossá varázsolják a teret. Ha minimalista, letisztult megoldásokat alkalmazol, mint például nyitott polcok, lágy színek - ez az apró légtér is nagyobbnak hat majd. 

A szellőztetésre is érdemes ügyelni. Nem ajánlott elzárni a galériát, mivel a tér szellőzése elengedhetetlen a penész elkerülése miatt. Szakértők szerint a ventilátor vagy más levegőkeringető rendszer beszerzése segíthet frissen tartani a levegőt. 

További 8 különleges galériaötletet mutatunk!

A következő fotópárokon olyan lakásokat mutatunk be, ahol valamilyen különleges ötlettel, jó megoldással rukkoltak elő. Érdemes megfigyelni, milyen sok lehetőség rejlik egy galériában.

8 egészen különleges galéria apró lakásokba: szépek, és felérnek egy külön szobával

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Pinterest)

Ezt is szeretjük