Durva átverés terjed az interneten: tízezreket nyúlhatnak le, és a nagy semmit kapod cserébe
Ne dőlj be, és figyeld azt is, nem lopták-e el a képeidet!
- 5 nyári szandál, ami sosem megy ki a divatból: jól kihasználható fazonok, amikre a szezon végén is megéri lecsapni »
- Évek óta nem szedi a szemöldökét, most sokkal magabiztosabb a blogger: büszkén viseli bozontos, összenőtt szemöldökét »
- 7 sikkes nő Hollywoodból, aki megmutatta, hogy milyen nőies tud lenni a rövid frizura: ezek a fazonok sosem mennek ki a divatból »

- Vadon Jani kirúgásáról a portán értesült: már be sem engedték a tévé épületébe
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Palvin Barbi totál átlátszó ruhában ment a Los Angeles-i premierre: nem szégyenlősködött
- Ilyen tünettel muszáj most orvoshoz fordulni: erre kéri a Népegészségügyi Központ a lakosságot
- A próbafülkéből küldött fotót a férjének, meglepődött a válaszon - Nagyon nem olyan választ kapott, mint amire számított
Az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főigazgatósága az utóbbi időszak tapasztalatai alapján veszélyes jelenségre hívja fel a figyelmet, mely azokat érinti, akik albérletet szeretnének kivenni. A jelentlegi lakáspiaci helyzetben a kereslet nagyobb, mint a kínálat, így sokan kényszerhelyzetben vannak, ha lakást szeretnének kivenni.
A bűnügyi főigazgatóság főosztályvezetője, Németh Ágnes arra hívta fel a figyelmet, hogy érdemes különösen óvatosnak lenni az internetes albérlethirdetésekkel, ugyanis könnyen válhat bárki csalás áldozatává.
Számos olyan üggyel találkozott az elmúlt időszakban a rendőrség, melyek során a bérlakások iránti nagy keresletet kihasználva a csalók előre utalt foglalót kértek az érdeklődőktől az albérlet elnyeréséért cserébe. Ez az összeg ráadásul korántsem kicsi, akár tízezres nagyságrendű is lehet.
Tilos előre utalni!
A csalások egyre gyakoribbak, ha nem szeretnéd, hogy átverjenek a következőkre figyelj: foglalót sohasem szabad előre utalni, ellenőrizni kell a hirdetőről írt véleményeket, a közösségi oldalait, illetve fontos rákeresni a hirdetésben szereplő képekre is, hogy nem máshonnan lopták-e le azokat, ugyanis ez is egyre jellemzőbb.
Jegyezz fel minden adatot, mentsd el a levelezést!
Fontos elmenteni, feljegyezni minden elérhetőséget, felírni a számlaszámot, emellett naplózni, elmenteni a levelezést is. Ha ugyanis valaki mégis csalók áldozatává válik, minden információ segít a rendőrségnek megtalálni a bűnelkövetőket.
Sohasem szabad előre fizetni, mielőtt még a bérlő vagy a leendő bérlő bármit aláírt, vagy akár csak találkozott volna a hirdetővel. Mindez persze nemcsak bérlakásra vonatkozik, inden más interneten hirdetett árura, szolgáltatásra is, körültekintőnek kell lenni a vásárlás előtt.
Fotókat lopnak a tisztességes hirdetőktől
Hirdetői oldalról is résen kell lenni, könnyen lehet egy tisztességes lakástulajdonos hirdetésével, képeivel és adataival élnek vissza a csalók. Így, ha valaki azt veszi észre, hogy lakáshirdetésének fotóit lelopták, vagyis egy idegen hirdetésben látja meg azokat, azonnal feljelentést kell tenni, csakúgy, mint akkor, ha valaki leendő bérlőként vált áldozattá.
A rendőrség megjegyzése szerint a hasonló esetek megelőzése érdekében egyáltalán nem mindegy, hol kutatsz leendő bérlők után, vagy éppen hol keresel albérletet, jó tanácsuk szerint biztonságosabb előbbiek miatt ingatlanoson keresztül lakást bérelni és vásárolni, bár úgy is előfodulhatnak csalások.
OLVASD EL EZT IS!

- betörés
- lakás- és pénzügyek