3 pompás virágú, igénytelen szobanövény, ha kicsi és sötét a lakásod

Dobd fel az aprócska, félhomályos szobákat egy kis színnel!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A legapróbb, homályban úszó helyiségeket remekül feldobja, ha színárban úszó virághadsereget költöztetsz be a sötét élettérbe.

Flamingóvirág

Persze nem minden növény viseli jól a félhomályt, ráadásul sokaknak nagy helyre is szükségük van a növekedéshez. Azonban mi most összegyűjtöttünk neked három olyan virágot, mely nem nő túlzottan nagyra, ám színpompás szirmai annál nagyobb figyelmet követelnek meg maguknak. Díszítsd a keménykötésű kis szobanövényekkel a lakásod, meglátod, mindenki a csodájára jár majd növényeidnek.

Flamingóvirág

A dús, vadító pirosas színben pompázó flamingóvirág - latinul Anthurium scherzerianum - leginkább a szebbnél szebb csokrokból lehet ismerős. Azonban a növény nemcsak szálas változatban növekszik, hanem cserepes virágként, kötött formában is jól érzi magát. Így, ha tetszik a virágzat kifinomult egyénisége, akkor szerezz be egyet te is otthonodba.

A növény sötétzöld, szív alakú levelei csodaszépen kiemelik a festőpalettára emlékeztető, élénkpiros virágokat. A spirálba csavarodó, kinyúló, narancsvörös kampók húsosak, merevek, és szintén feltűnő színűek, így még különlegesebbé teszik az amúgy is mutatós virágot.

A flamingóvirág szereti a félárnyékos, szűrt fényt kapó helyeket. Hideg időben elég számára, ha picit nedves a földje, a nyári időszakban lehet gyakrabban és bővebben is öntözni. Általában két-három évente elég átültetni, ekkorra nőnek meg ugyanis akkorára a gyökerei, hogy fontossá válik a szabadabb növekedési hely biztosítása.

Csuklyás szájvirág

Bizonyára már te is találkoztál a csuklyás szájvirággal - latinul Columnea banksii -, hiszen a Costa Ricáról származó növénynek számos fajtája van, melyeket sokszor látni virágüzletek kirakataiban fellógatva. A harsány virág bármelyik otthon díszévé válhat, még akkor is, ha sötét, fénytelen lakásban tartod.

Ezek a legfinomabb illatú növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az örökzöld hibridet fényes, sötétzöld levelek díszítik. Hosszúkás alakú, narancsvörös virágai akár nyolc centiméteresre is megnőhetnek, nem csoda, hogy minden pillantást magukra vonzanak.

A kúszónövény a szűrt fényt kedveli, azonban jól bírja a napfény nélküli helyeket is. A vízigénye ennél kicsit magasabb, pláne akkor, ha éppen virágzik. Esetében a jó vízelvezetést mindenképpen meg kell oldani, illetve évente egyszer - amikor a gyökerek már elég hosszúak - érdemes nagyobb cserépbe költöztetni a virágot.

Csuklyás szájvirág
Keleti hunyor

Keleti hunyor

A Balkánon és a Kaukázusban honos keleti hunyor - latin nevén Helleborus orientalis - alapvetően vadon élő növény, azonban cserépben is tartható. A lila szirmú virág kifejezetten kedveli a félárnyékos-árnyékos helyeket, így sötét szobákban is meseszépen növekszik.

Az örökzöld növény tenyeresen osztott, bőrnemű levelei felül fényesen csillognak. A nagy, csésze formájú virágok általában zöldesfehérek, azonban hibrideknél fehér, rózsaszín vagy bíborvörös árnyalatban is pompázhatnak.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A keleti hunyor igazán szívós virág, a legárnyékosabb és leghidegebb helyen is megél. A nedves talajt szereti, például páfrányok közelében kifejezetten jól érzi magát, így akár egy cserépbe is ültetheted őket. A hunyor minden része mérgező, ezért jobb, ha olyan helyre teszed, ahol sem a gyerkőc, sem a négylábúak nem tudják véletlenül megkóstolni.

Cikkünk megírásában David Squire Szobanövények nagykönyve, illetve Andrea Rausch Évelő növények kislexikona című könyve segített. Képek: commons.wikimedia.org.

Te tartasz otthon virágokat?

Ezt is szeretjük