Hány rénszarvasa van a Mikulásnak? 10 kérdés a fehér szakállúról, amit illik ismerni
Sok minden keveredik a Mikulás körüli mitológiában, de azért van, amire biztos a válasz.

Bár az ajándékozás hagyománya máig kulcsmomentuma december 6-ának, vagyis Miklós napjának, az i. sz. 3-4. században élt, csodatévő, adakozó püspök alakjától hosszú és nem is feltétlenül egyenes út vezetett a rénszarvasokkal utazó, piros ruhás, pocakos Télapóhoz.
A még ma is gyakran palásttal, süveggel és pásztorbottal ábrázolt Mikulás Szent Miklós püspök népies alakja, aki éppúgy ajándékkal okoz örömöt, mint ahogy tette ezt az alig harmincévesen püspökké választott Miklós, aki a szüleitől örökölt hatalmas vagyonát a szegények között osztotta szét. Az egyik legismertebb legenda szerint egy elszegényedett nemes három lányát is segített kiházasítani, elkerülve a sokkal rosszabb sorsot, miután éjszaka, titokban arannyal teli erszényt dobott házukba.
Szinte minden népnek megvan a maga téli, ajándékosztó mesealakja, a Lappföldön élő Joulupukkitól a karácsonyéjjel a kéményen át érkező, angolszász Santa Clausig, a különféle kultúrák hagyományai pedig sajátosan keverednek abban a Télapó-figurában is, akinek kedvéért vallástól függetlenül is lelkesen pucolják cipőcskéiket a magyar gyerekek.
Mikulásos kvíz
Bár Szent Miklós alakja megkerülhetetlen, a Mikulással és Télapóval kapcsolatos mitológiaépítés máig töretlen, legyen szó filmekről, zenéről vagy épp a gyerekkönyvekről. És bár a különféle történetszálak száma szinte végtelen, vannak kérdések, melyekre talán idővel sem változik meg a válasz. Teszteld tudásod Mikulás-kvízünkkel!

Képek: Getty Images Hungary.
A kislány és a másnapos Mikulás: 6 nagyon kínos télapós kép a múltból
Vigyázat, igazán kínos Mikulás-fotók következnek!
Elolvasom