Így készíts gyönyörű, hófehér karácsonyfadíszt szódabikarbónából - Fotókkal
Ötletes megoldás a karácsonyfára, de ajándéknak sem utolsó!
A szódabikarbónát igazi csodaszernek tartják a háztartásban, hiszen a csempe vagy a tűzhely tisztításától kezdve a matracok szagtalanításáig szinte mindenre jó, így nem meglepő, hogy előszeretettel használják azok, akik nem szeretnének több ezreket költeni drága vegyszerekre.
A szódabikarbóna amellett, hogy a háztartások elengedhetetlen kelléke, a karácsonyi ünnepkör fontos dísze is lehet: minek költeni drága, hófehér, csillogó díszekre, ha ezeket filléres hozzávalókból az otthonodban is elkészítheted!
Gyönyörű díszek szódabikarbónából
A karácsony egyik tradicionális színe a fehér. Ha a mesebeli hófödte tájak hangulatát akarod megidézni az otthonodban, készíts szódabikarbónából sűrű masszát, amiből fenyőfadíszt, hópelyhet, függődíszt, de akár remek, egyedi ajándékokat is varázsolhatsz. Jó móka a gyerkőcökkel nekilátni az alkotásnak, amit a végén ők maguk díszíthetnek ki.
Hozzávalók, körülbelül 40 díszhez
- 2 dl szódabikarbóna
- fél pohár búzakeményítő
- fél pohár tiszta víz
- 100%-os, bármilyen illatú illóolaj
- a díszítéshez aranyfesték, tempera, akrilfesték
Elkészítés:
A szódabikarbónát és a búzakeményítőt pár száz forintért beszerezheted az üzletekben, de az illóolaj és a dekoráláshoz szükséges festékek sem kóstálnak többet. A negyven dísz elkészítése mindössze 1500 forintba kerül!
A szódabikarbónát, keményítőt és a vizet keverd alaposan össze egy edényben, majd tedd a tűzhelyre. Közepes tűz felett kezdd el melegíteni, és folyamatosan kevergesd, nehogy odaégjen. Ha finom, illatozó díszekre vágysz, pár csepp illóolajat is tehetsz bele. Akkor jó, ha a folyékonyszerű anyag a kevergetés végére sűrű masszává kezd összeállni. Miután krumplipürészerű, kemény állaga lett, vedd le a tűzről, és a tésztát borítsd egy üvegtányérra, majd alufóliával vagy fedővel takard le, hogy ki ne száradjon.
Forrón sose kezdj hozzá a díszek elkészítésének, ugyanis a meleg hatására a díszek megrepedezhetnek. Várd meg, míg a massza kihűl, majd borítsd a munkafelületre, és a mézeskalács tésztájához hasonlóan nyújtsd ki 3-4 milliméteresre, majd sütiszúró formával szaggass szép díszeket belőle. Ha különleges mintát szeretnél rájuk, még kiszaggatás előtt menj végig a tésztán egy karácsonyi mintás sodrófával.
Ha a fára szeretnéd felakasztani az elkészült díszeket, ne felejts el egy hurkapálca vagy szívószál segítségével lyukakat szúrni a díszek tetejére. A dekorelemek nagyjából fél nap alatt száradnak meg, 10-12 óra után tovább díszítheted őket.
A mintázáshoz bármilyen sütipecsétet, egy csipkedarabot vagy egy falevelet is használhatsz, de egy kis csillámmal vagy aranyfestékkel is feldobhatod. A teljes száradás után - ami 2-3 napot is igénybe vehet -, akrilfestékkel vagy temperával gyönyörű, egyedi mintákat festhetsz rájuk, de apró gyöngyökkel is díszítheted. Száradás után már csak az a dolgod, hogy gyönyörű hófehérré varázsold velük a lakásod.
Varázslatos kültéri dekorációk
Ha odabent már megteremtetted a karácsonyi légkört, érdemes időt szánnod a kültér kidekorálására is.
10 varázslatos adventi kültéri dekoráció, amit imádni fogsz - Csináld magad dekortippek
Nézegess képeket!
ElolvasomBorító- és ajánlóképek: Pinterest
OLVASD EL EZT IS!
- karácsony
- advent
8 álomszép, házi készítésű adventi koszorú: mutatósabbak a boltinál
- karácsonyi dekoráció
- karácsonyi ajtódísz