Tragédiához is vezethet, ha így viselkedik az orvos - 2 vészjósló jel, ami után érdemes váltani

Betegként sem kötelező eltűrni bizonyos viselkedési formákat.

Szakítás az orvossal
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Orvoshoz járni senki sem szeret, és ez nem csak a betegségtől való félelemnek tudható be. Sajnos sok esetben az orvos visszaél a hatalmával, és ezzel rossz érzéseket kelt a páciensben.

Az egészségügyhöz kapcsolt negatív érzések akár a beteg életét is veszélybe sodorhatják, hiszen sok esetben a szégyenérzettől való félelem miatt nem mennek időben orvoshoz. Egy későn felfedezett betegség pedig idő előtti elhalálozáshoz is vezethet.

Ha így viselkedik az orvos, szakíts vele

Bizonyos jeleket az ember észre sem vesz, vagy nem tulajdonít neki túl nagy figyelmet. Pedig a kezeletlen egészségügyi problémák súlyos következményekkel járhatnak, ezért ha úgy érzed, orvosod nem hisz neked, vagy nem támogat, érdemes szakítani, és más szakember után nézni. Következzen két olyan mondat, amit ha meghallasz, gondolkodj el a váltáson!

szakitas orvos
Fotó: BongkarnThanyakij / Getty Images Hungary

"Ezek nem egyértelmű tünetek"

Ha pontosan elmondod, milyen tünetekben szenvedsz, az orvos mégis azt mondja, hogy ezek nem egyértelműek, az azt jelenti, hogy nem igazán tudja értelmezni az általad adott információkat. Ha az orvos nem tud diagnózist felállítani, és nem magyarázza el, mitől lehetnek a panaszaid, akkor vagy nem figyel, vagy nem eléggé jó szakember. Természetesen nem érthet minden orvos mindenhez, azonban attól még, hogy ez nem az ő szakterülete, kötelessége kivizsgálni a problémát és adott esetben átadni azt egy specialistának.

Túl gyakran hallod a "szomatizáció" szót

Persze, vannak olyan szomatizációs betegségek, amik rossz lelkiállapot, stressz hatására jelennek meg, az orvos azonban nem sütheti rá mindenre, hogy az. A szomatizációt csak akkor hozhatja szóba az orvos, ha már egy sor vizsgálatot lefuttatott rajtad, és még mindig nem lát testi-szervi elváltozást. Ha már első találkozás alkalmával kiejti a szomatizáció szót, lehet, hogy érdemes más orvosnál is szerencsét próbálni.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Így kezeld a helyzetet

Az orvossal konfrontálódni borzasztóan nehéz és ijesztő, ezért a legtöbben inkább nem teszik. Kijelentések helyett törekedj inkább a kérdezésre, hiszen ezzel nem fogja azt érezni, megkérdőjelezed a tudását. Kérdezd meg, mik a következő lépések, milyen vizsgálatokat lenne érdemes elvégezni, és azt is tudakold meg, a tünetek alapján mit gondol, mi lehet a probléma.

Tekints magatokra úgy, mintha egy csapat lennétek. Ebben pedig a te kötelességed az, hogy mindenről tájékoztatod a doktort, ő pedig laborvizsgálatokat javasol, hogy minél több információ birtokába jussatok. Ha azonban bizonytalannak, tanácstalannak vagy figyelmetlennek látod, érdemes elgondolkodni a váltáson, mielőtt megtörténik a baj.

Bosszantó, ha valaki ezt csinálja az orvosi rendelőben - Tilos lenne így viselkedni a váróban

Nagyon zavaró, ha valaki így viselkedik az orvosi váróban. Sorra vesszük a legbosszantóbb szokásokat, amiket illene kerülni.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary) 

Ezt is szeretjük