Hogyan becézitek egymást a pároddal? Ezt árulja el a kapcsolatotokról

A becenevek nagyobb jelentőséggel bírhatnak, mint gondolnád.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Megoszlanak a vélemények arról, hogy mennyire jó ötlet egymást mindenféle cukiságnak becézni és állatneveken szólítani. Van, aki már a kapcsolat elején bevezeti a mókuska, kicsikém, kincsem elnevezéseket, de a legtöbben azért inkább várnak vele, vagy egyáltalán nem alkalmazzák.

Ez nem véletlen, ugyanis egy becenév használata egyszerre feltételezi és idézi elő az intimitást, a szoros és exkluzív kapcsolatot.

Gyanús lehet, ha valaki úgy akar előrerohanni, és siettetni a dolgokat, hogy cicázza-kutyázza a másikat, mint ahogyan távolságtartónak tűnhet, ha valakinek évek múltán sem csúszik ki néha a száján egy-egy kicsim. De vajon mit árul el valójában egy-egy becenév?

Életem, kincsem

Az életem és a kincsem is elterjedt becenevek, de légy óvatos velük. Előbbi azt a többletjelentést hordozhatja, hogy életedet teljes egészében a másik tölti ki - ezért nincs is sajátod. A kölcsönös bizalom és egymásra hagyatkozás szép dolog, de ugyanilyen fontos, hogy megőrizzétek az identitásotokat.

A kincsem ebből a szempontból szerencsésebb választás, azt is mutatja, mennyire értékes, fontos valaki számára a másik, és meg akarja őt őrizni, de a háttérben birtoklási vágy is állhat. Ráadásul ezek a gyakran használt elnevezések könnyen kiüresedhetnek és elkophatnak.

12 dolog, ami nélkül nem lesz hosszú a kapcsolatod

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kicsim, mókuskám

A kicsinyítő értelmű szavak és az állatnevek, bár kedvesek, és kedveskedőnek is szánják őket, olykor hatalmi kérdéseket is rejthetnek. Azt üzenik, hogy használójuk egy kis aranyos, babusgatnivaló valakinek tartja a másikat, aki viszont kisebb és gyengébb nála - így a gondoskodására, irányítására szorulhat. A hasonló becenevek gyakran fordulnak elő a szülő-gyerek viszonyban, és ez a jelleg áttevődhet a párkapcsolatra is, főleg, ha valamelyik felet tényleg becézték így gyerekkorában.

Édesem

Aki az édességgel hozza kapcsolatba a párját, annak valószínűleg fontos az érzékiség, és nem kizárt, hogy a kapcsolataiban is a fizikai dolgok, az érzékek döntőek, illetve az életben is nagy jelentőséget tulajdonít a kézzelfoghatónak. Ez az elnevezés a finomsággal, az ízleléssel és az érzékekkel köti össze a másikat, ám olykor kicsit tárgyiasító lehet a másikra nézve.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Saját találmány

A legjobb talán az, ha saját gyártású névvel becézitek egymást, melyet egymás nevéből alkottatok, mert ez nemcsak a kreativitásotokról árulkodik, hanem valódi egymásra figyelésről is. Valószínűleg az élet más területein sem működtök sematikusan, inkább megkeresitek a saját utatokat, és igyekeztek a legtöbbet kihozni egy-egy helyzetből.

Ezt is szeretjük