Napok, melyeken minden balul sül el
Bár a menstruációs ciklus egy természetes élettani folyamat, sajnos nem mindenkinek zavartalan a működése. (x)
- A 73 éves Vera Wang elképesztő módon viseli a merész darabokat: a 3 legextrémebb szettje az elmúlt évekből »
- Minden összeállítást feldob, fiatalítja és frissíti a megjelenést: így használd ki a fehér mágikus erejét nyáron »
- A 86 éves Julie Andrews évtizedek óta ragaszkodik ehhez az elegánsan letisztult összeállításhoz: a nadrágkosztüm az egyik nagy kedvence »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
- Illetlennek tűnsz, ha így jelensz meg egy esküvőn: 10 tiltólistás ruha és kiegészítő
A menstruációs ciklus a női nemi hormonok csodálatos összjátéka, mely minden termékeny korban lévő nő életét meghatározza. A nők 80 százaléka a menstruációt megelőző 7-10 napban különféle testi-lelki tüneteket észlel magán. Minden ötödik nő életét kifejezetten megnehezítik ezek a tünetek.
Mi okozza a kellemetlenségeket sokunk életében?
A PMS még sok feltáratlan összefüggést tartogat a kutatóknak, de az már bizonyos, hogy fő kiváltó oka a hormonok egyensúlyszintjének megváltozása. A női nemi hormonok - ösztrogén, progeszteron - szintje hatással van a központi idegrendszerre.A hormonszintek ciklikus változása ugyanis az agy egyik kémiai anyagának, a szerotoninnak az anyagcseréjével is összefügg, a szerotoninnak pedig általános szabályozó funkciója van az emberi szervezetben. Ez a kémiai anyag szerepet játszhat a depresszió, a szorongásos zavarok, az evés- és alvászavarok kialakulásában.
Életmódváltással a rossz hangulat ellen
Minden menstruációd előtt feszült, ideges, ingerült vagy? Úgy érzed, hogy a környezeted is szenved ettől? Ne törődj bele a tünetek meglétébe, vedd fel a harcot a PMS-el! Bizonyított, hogy a tudatos táplálkozás, és bizonyos életmódbeli szabályok betartása jótékony hatással lehetnek.
Óvatosan a finomított lisztel és a cukorral! A vércukorszint ingadozása, a könnyen felszívódó szénhidrátok - fehér kenyér, krumpli, rizs, édesség - fogyasztása súlyosbíthatja a tüneteket! Kerüld a túlságosan sós ételek fogyasztását. Részesítsd előnyben az alacsony zsírtartalmú, de magas rosttartalmú tápanyagokat! Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonát! Vigyázz, az alkohol, a koffein, a mozgásszegény életmód és a stressz növelhetik a PMS kialakulásának esélyét!
A vegyes táplálkozás általában fedezi a tápanyagszükségletet, de azzal jó, ha tisztában vagy, hogy az ételek elkészítése során - főleg a hevítés hatására - a vitaminok 10-50%-a is elbomolhat, elveszhet, és a modern mezőgazdasági, állattartási körülmények pedig egyébként sem igazán kedveznek ételeink tápértékének. Ezért a PMS-re kifejlesztett étrend-kiegészítő készítmények szedése nagyon is indokolt lehet a tünetek ellen való küzdelemben!(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=1810618&banner=1810619&ord=RANDOM_NUMBER)%)