Így ismerd fel az érzelmi zsarolót: jobb, ha hamar menekülőre fogod
Az érzelmi zsarolás eszközével sajnos nagyon sokan élnek. Próbáld elkerülni őket!
- A sikkes letisztult szabású ruha sohasem kevés, ilyen nőies tud lenni: 3 inspiráló, gyönyörű fazon hírességektől »
- A szezon legnőiesebb cipői, amiket a francia nők irtó sikkesen viselnek: csinos kis fazonok árakkal »
- Ezzel egészítsd ki az edzést, ha keskenyebb karokat, tónusosabb vállakat szeretnél nyárra: 7 súlyzós gyakorlat otthonra »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Orosz Barbara ilyen gyönyörű menyasszony volt: férjével először szerepelt címlapon
- Ki volt Az arany ember szerelme? 10 kérdés az iskolai kötelező olvasmányokból
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
Lehet bármelyik kollégád, a legjobb barátod, a párod vagy valamelyik szülőd. Sajnos az, aki manipulál, legfeljebb csak kizökkenthető a biztonságos harcállásából. Egy biztos, észérvekkel meggyőzni nem tudod.
Ha pedig hagyod magad, hogy könnyebben szabadulj, be fogsz sokallni, így elmérgesedhet a viszonyotok. Ám ha megérted, hogy ő miért így működik, megfelelő válaszokat találhatsz.
Az sem igaz, amit kérdez
Bármit képest bevetni annak érdekében, hogy hatást gyakoroljon rád. Gyakran még a valóságot is másképp láttatja, kevésbé finoman fogalmazva: hazudik. Ígérni is nagyon tud, ám adott szava mögött nincs tartalom. Amikor szembesíted ezzel, vagyis visszakérdezel, biztos, hogy tagadni fog. Sőt, azt is eléri, hogy te elbizonytalanodsz. Talán rosszul emlékszel?
Az érzelmi zsaroló azért profi a ferdítésben, mert tényleg elhiszi azt, amit állít. Ráadásul nincs felelősségérzete, így szabadon mondhat bármit, fel sem merül benne, hogy ezt mások számon kérhetik.
Csak egy szó létezik: igen
Amiből biztosan felismerheted, hogy egy érzelmi zsaroló hálójába kerültél, az a saját megváltozott viselkedésed. Képtelen vagy például nemet mondani neki. Hiába tudod, hogy neked nem jó az, amibe belemész miatta, mégis megteszed. És ez odáig fajulhat, hogy már előre megpróbálod kitalálni, vajon ő mit szeretne, neki mi lenne a jó, ő mit vár el tőled, és eleve ennek teszel eleget.
Csak hogy megspórolj vitákat, kirohanásokat, dühkitöréseket. Vagyis teljesen feladod, háttérbe szorítod magad a béke kedvéért. Sajnos egyre nagyobb áldozatra kényszerülsz majd, és egyre több erőfeszítésedbe kerülhet a látszategyensúly fenntartása.
Nagy, sötét felhő alatt ül
Az érzelmi zsaroló mellett szinte soha nem érezheted jól magad. Ez az egyik leghatásosabb fegyvere ugyanis, a bűntudatkeltés. Nagyon profi módon bizonyítja be neked, hogy ő egy szerencsétlen áldozat, aki szenved, akivel mindenki kiszúr, akinek semmi nem jön össze. Eleinte beéri azzal, hogy megvigasztalod. Később már azt várja el, benned ugyanaz legyen, mint benne, azaz bánkódj, gyötörd magad.
Ha ezen a ponton fel is lázadnál, az csak olaj a tűzre. Ekkor jönnek ezek a mondatok: nyugodtan menj el a barátaidhoz, ne zavarjon, hogy én milyen rosszul érzem magam. Azért, mert én szomorú vagyok, te még élvezheted az életedet.

Szókimondó beszélgetések Szily Nórával és vendégeivel.
Új videósorozatunkban Szily Nóra és beszélgetőpartnerei döntik le a tabukat. A 'Szókimondó' őszintén és egyenesen dolgoz fel olyan fontos témákat, amikről sokszor nem beszélünk nyíltan. Tabuk helyett mi a szókimondó beszélgetésekben hiszünk. Sorozatunkban kendőzetlen őszinteséggel beszél Pásztor Anna a szerelem múlandóságáról, Mérő Vera a bántalmazásról, Oroszlán Szonja pedig a fordulatos karrierváltásáról vall, de más fontos témákat is körbejárunk. Tanács Eszter a gyermektelen nők helyzetéről, Bajzáth Sándor a veszedelmes függőségekről, Singer Magdolna a gyászfeldolgozásról, míg Dr. Beke Dóra az elcsúszott szépségtrendekről beszél.
Tartsatok velünk!
Promóció
Kicsik, akik felnőttet játszanak
Kik azok, akik bármiben képesek hinni, minden realitásérzék nélkül? Kik azok, akik hisztiznek, kiabálnak, ha nagyon el akarnak érni valami? Kik azok, akik folyamatosan külső megerősítésekre vágynak, hogy biztonságban érezhessék magukat? A válasz egyszerű: a gyerekek. Igen, az érzelmi zsaroló gyerek üzemmódban működik.
Ennek számtalan oka lehet. Valamiért, talán egy traumás élmény miatt - például bántalmazás, amit nem tud feldolgozni, elengedni - ragadt bele a korai fejlődési fázisba, mert ellentételezést vár az elszenvedettekért. Netán érzések - szeretet, elismerés - hiányoztak a gyerekkorából, és úgy hiszi, ezeket előbb meg kell kapnia, csak azután válhat lélekben felnőtté. Vagy annak idején ez a hisztis üzemmód volt az egyetlen lehetősége arra, hogy magára irányítsa a figyelmet - a bevált túlélési taktikát alkalmazza aztán felnőttként is.
Mit tudsz tenni? Általában meghökkenti az érzelmi zsarolót, ha figyelmezteted rá, pont olyan, mint egy kisgyerek. Hatásos, ha nyugodt maradsz, és azt képviseld, amit te szeretnél, ami neked jó. Ne neki mondj ellent, magadért állj ki. Az igazi megoldást azonban annak feltárása hozza, mi is zajlik a tudattalanjában. Fel kell nőnie lélekben, hogy végre bízhasson magában, és elhiggye, az élete mostantól már olyan lehet, amilyennek ő berendezi.
OLVASD EL EZT IS!

- házasság
- szerződés