Brutális számok: 17,5 milliárd forintért vett járműveket a kormány

Józsa István összesítette az általa kért adatokat, arról nem beszélt, az MSZP korábban mennyit költött.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az MSZP szerint a miniszterelnök által 2010-ben meghirdetett takarékos kormányzás programja ellenére az utóbbi két évben közel 90 milliárd forintot költöttek eszközbeszerzésekre, tanácsadói szerződésekre és utazásokra a minisztériumok - közölte Józsa István, az ellenzéki párt gazdasági ügyekért felelős frakcióvezető-helyettese.

A takarékos állam 90 000 000 000 forintot költött magára

A szocialista politikus emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök 2010-ben, a 29 pontos gazdasági akciótervben hirdette meg a takarékos kormányzás programját és rendelt el beszerzési stopot a minisztériumokban.

Az MSZP-s országgyűlési képviselő elmondása szerint azóta minden félévben kérdéssel fordult a minisztériumokhoz ezzel kapcsolatban, a két év alatt megkapott adatokat összesítve pedig kiderült, hogy a beszerzési tilalom ellenére nyolc minisztérium és annak intézményei "sumákban" mintegy 70 milliárd forintot költöttek gépkocsikra, bútorokra, mobiltelefonokra és informatikai eszközökre, 4,2 milliárdot fordítottak tanácsadói-ügyvédi szerződésekre, valamint közel 20 milliárd forintot elutaztak.

A politikus az azeri katonatiszt kiadatására utalva megjegyezte: a 20 milliárdos utazási költség meg is látszik a külkapcsolatainkon.

Józsa István ezt tarthatatlannak és megengedhetetlennek nevezve úgy vélte: ezek alapján a miniszterelnök nem szavahihető, és nem hiteles az a politika sem, amelynek jegyében a kormány mindenhol megszorít, miközben a saját magára közel 90 milliárdot költ.

Arról Józsa István nem beszélt, hogy pártja mennyit költött ugyanilyen kiadásokra, amikor még ők voltak kormányon, ellenben az MSZP nevében azt követelte, hogy a minisztériumok tartsák be a beszerzési tilalmat.

17,5 milliárd járművekre, 6 milliárd bútorokra, 500 millió telefonokra

A képviselő a minisztériumoktól kapott adatokat részletezve elmondta: a tárcák az elmúlt két évben 17,5 milliárd forintot költöttek járművekre, 6 milliárdot bútorokra, félmilliárdot telefonok beszerzésére, emellett 42 milliárd forintot fordítottak informatikai eszközökre.

Ezért kell többet fizetned 2012-től

Nézegess képeket!

Elolvasom

A tanácsadói megbízások közül kiemelte, hogy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium 60 milliós szerződést kötött az országimázskampány koordinálására, és 460 milliót költött egy kutatási anyagra, amely arról szól, milyen eszközökkel lehetne a Magyarországról kialakult képet javítani Amerikában és Nyugat-Európában.

Tényleg ennyit költöttek

A KIM kérdésünkre, hogy létezik-e ez a kutatási anyag, közölte, a tárca bővítette a kormány nemzetközi stratégiai partnereinek körét, és ezen stratégiai együttműködések értelmében nemzetközi partnerek kutatás-fejlesztési tevékenységre alapozva segíti az átfogó kormányzati kommunikációs stratégiák kialakítását, az ország külső kommunikációját, márkaépítési céljainak elérését.

Emellett a kormány azt várja tőlük, hogy közreműködjenek az európai és nemzetközi médiastratégia tervezésében, a kiemelt üzenetek közvetítésében, valamint a magyar kultúra népszerűsítésében. A nemzetközi cégek az országképet befolyásoló nemzetközi jelenségek felmérésére elemzést, stratégiai tervezést, alapkutatást végeznek, tevékenységük pedig több célcsoportra, így a médiára, a kormányzati és politikai döntéshozókra, a kiemelt véleményformálókra és az értelmiségre is kiterjed. Az ügynökségek jelentést és javaslatokat tartalmazó hiánypótló kutatásokat is készítenek ez év végig Magyarországról - adtak tájékoztatást.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

A KIM válaszából kiderül az is, hogy a kormány 2011 tavaszán bízott meg egy londoni székhelyű, nemzetközi stratégiai kommunikációval foglalkozó céget Magyarország gazdasági és politikai pozicionálása, befektetői vonzerejének növelése érdekében, majd idén úgy határozott, a Project Associates tanácsadó céggel kötött megállapodáshoz hasonlóan további szakmai partnerekkel is szerződik, így a londoni ügynökségen túl a párizsi székhelyű CF Conseil Franciaországban, a berlini székhelyű Dimap Communications Németországban és Ausztriában, a bostoni székhelyű Rasky Baerlein Strategic Communications pedig az Egyesült Államokban segíti Magyarország érdekeinek érvényesítését.

Ezt is szeretjük