Keresztes Ildikó erre nem büszke a karrierjében - Sokat sírt miatta

Keresztes Ildikó karrierje elején más előadóknak kölcsönözte a hangját.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Keresztes Ildikó napjainkban az egyik legelismertebb magyar énekesnő, számos díjat tudhat magáénak, például Fonogram- és eMeRTon-díja is van. Hatalmas rajongótáborral rendelkezik, folyamatosan jár fellépésekre, emellett több darabban és zenés musicalben is megcsillogtathatta tudását, ilyen volt az 56 csepp vér vagy a gyerekek körében nagy népszerűségnek örvendő Álomutazó. 2010 és 2012 között az X-Faktor zsűrijét is erősítette, ami annak is köszönhető, hogy szakmailag is elismerik. Ám nem mindig volt egyszerű a sztár élete, volt idő, amikor szinte alig tudott megélni az éneklésből, a '90-es években pedig a hangját kölcsönözte különféle előadóknak. Ezt a korszakot nagyon nehezen élte meg, erről a Hot! magazinnak vallott.

A '90-es években számos együttesnél volt bevált szokás, hogy a dalaikat nem a csapattagok, hanem egy jobb hanggal rendelkező másik ember énekelte fel. Az 54 éves énekesnő ilyen formában több együttessel működött közre, például a Szerelemdoktor és a Katonadolog című UFO-slágerekben is Keresztes Ildikó hangját hallhatjuk, a videoklipekben szereplő énekesek pedig csak tátognak az ő hangjára. De a 4F Club és az Irigy Hónaljmirigy több dalában is felcsendül a hangja. Így gyakorlatilag a sztár nem is a saját karrierjét építette, hanem más emberekét. Manapság úgy látja, hogy egyáltalán nem érte meg így elindulnia a zenei pályán.

Keresztes Ildikó az UFO és a 4F Club néhány slágeréhez is kölcsönözte a hangját.
Keresztes Ildikó az UFO és a 4F Club néhány slágeréhez is kölcsönözte a hangját.
Fotó: MTI/Zih Zsolt

- Akkor még nem voltam annyira érett személyiség, későn érő típus vagyok. Mindig is a szakmai elismerésre vágytam, a szakma pedig tulajdonképpen az első perctől kezdve leborult a lábaim előtt. De mindig azt hallottam, hogy "Keresztes, elaprózod a tehetségedet!" - emlékezett vissza a lapnak.

Elmondta, hogy nem gazdag családból jött, eleinte pedig nem is tudott az éneklésből megélni, emiatt minden olyan lehetőséget elvállalt, amitől úgy érezte, hogy szakmailag fejlődni tud.

- Inkább énekeltem fillérekért egy ilyen produkcióban, mint hogy takarítsak. Ezek a dalok sem színvonalban, sem stílusban nem olyanok voltak, amiket szívesen vállaltam volna névvel és arccal a színpadon.

Sokat sírtam amiatt, hogy a szakma szeret, de valahogy mégsem sikerül befutnom igazán.

A fordulópont akkor jött el az életében, amikor a tévében látott egy nagykoncertet, ott volt a színpadon az UFO, a 4F Club és az Irigy Hónaljmirigy is.

- Én meg otthon ültem, és hallgattam, ahogy az én hangomra tátogtak, ők sikeresek, nekem meg éppen felkopott az állam. Ott volt egy pont, amikor befejeztem ezt az egészet - tette hozzá.

Úgy látja, hogy ez a rossz tapasztalat is szükséges volt ahhoz, hogy azzá váljon, aki ma. Az énekesnő a legelső debütáló albumát 1999-ben adta ki Nem tudod elvenni a kedvem címmel, ezután kezdett beindulni igazán a karrierje.

Koncz Zsuzsát ezért árasztották el szitkozódó levelekkel - Meglepő vallomások 2018-ból

Nézegess képeket!

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ezt is szeretjük