Güttler Károly, a szöuli és atlantai olimpia ezüstérmese: az 56 éves úszó ma ezzel foglalkozik

Güttler Károly négy olimpián versenyzett, a mai napig rendszeresen edz - magát és másokat is.

Güttler Károly úszó
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Güttler Károly Európa-bajnok, kétszeres olimpiai és világbajnoki ezüstérmes úszó a '80-as évek végén robbant be, a ’90-es években sorra szerezte az érmeket a nemzetközi versenyekről. A medence mellől a mai napig nem szakadt el, edzőként dolgozik, a vízpartot is imádja, családjával szeretnek motorcsónakázni.

A 1988-as szöuli olimpián ezüstérmet nyert 100 méter mellúszásban, 1992-ben, Barcelonában az ötödik helyet szerezte meg a 200 méter mellúszásban. Az 1996-os atlantai olimpián a 200 méter mellúszás versenyszám döntője után két magyar állt a dobogón: Rózsa Norbert aranyat, Güttler Károly ezüstérmet nyert.

100 méter mellúszásban negyedik lett, emellett hatodik helyezést ért el a 4×100 méter vegyes úszóváltó tagjaként, melynek rajta és Czenén kívül Deutsch Tamás és Horváth Péter volt a tagja. A 2000-ben Sydney-ben rendezett ötkarikás játékokon a 4×100 méter vegyes úszóváltó tagjaként az ötödik helyen végzett.

Az olimpiai bajnok Rózsa Norbert és az ezüstérmes Güttler Károly az atlantai olimpián.
Fotó: MTI/Földi Imre

Az 56 éves sportoló négy olimpia és számtalan világverseny után is maradt a medence mellett: a Kőbánya SC úszószakosztály edzője, továbbá Ágh Norberttel közösen úszóiskolát is visznek Újpesten - nyáron gyerektáboroztatnak is.

- Miután befejeztem az élsportot, fiatal utánpótlással kezdtem el foglalkozni. Az uszodában töltöm a hétköznapjaimat. Az egyik tanítványom, Telegdy Ádám a párizsi olimpián 200 méter háton fog versenyezni. Nagyon drukkolok neki. Boldog lennék, ha dobogós helyezést érne el, mert titkos vágyam, hogy edzőként is elmondhassam, olimpiai érmes versenyzőt neveltem - mesélte júliusban a Meglepetés magazinnak. (Kós Huberttel együtt Telegdy Ádám is bejutott a 200 méter hát középdöntőjébe a párizsi olimpián, de a döntőbe már nem - a szerk.)

guttler-karoly
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magánéletben is sikeres, 26 éve nős, felesége korábban kézilabdázott, jelenleg alsó tagozatos általános iskolásokat tanít.

- Nagyon szerencsés férfinek tartom magam, mert csodálatos nő a párom, egy igazi bombázó! (...) Annamari 49 évesen is remekül néz ki, mellette nem hanyagolhatom el magam.

A házaspárnak egy gyermeke született, Emma. Güttler Károly számára úszóként a legemlékezetesebb a szöuli olimpia, mert ott csak nagyon kevéssel maradt el a győzelemtől, családapaként viszont a sydney-i ötkarikás játékok, mert amíg ő versenyzett, 24 évvel ezelőtt világra jött a lánya.

Kós Hubert édesanyja gyönyörű, szőke nő: a lelátón kiragyogott szépségével

Íme Kós Hubert, a párizsi olimpia első magyar aranyérmesének csodaszép édesanyja.

Elolvasom

Cover-fotó: MTI/Földi Imre

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?